Autor Zpráva
none
Profil
Pokousim se spojit 2 pocitace jen k internetu.Co k tomu potřebuju?bude mi stacit hub?nebo potrebuju Router?jaký je mezi nimy rozdíl?
j_hajsl
Profil
nepotrebujes nic .... staci na jeden nainstalit proxy a spojit je ... pak budou chodit oba ... ale ten druhy jen když bude puštěný ten první .. to je jasné ...
Logging
Profil
pokud uz ses rozhodl investovat tak router je to pohodlne :)
minpet
Profil *
alebo si zaobstaraj nejaký switch. je to oveľa lejpšie ako hub, keď sa rozhodneš sieť rozširovať a je s tým menej práce ako s routerom
thingwath
Profil
Mezi hubem a routerem je docela rozdíl... Asi tak dvě vrstvy ;-)
thingwath
Profil
Tedy, aby se neřeklo, lehce zkusím vysvětlit :-)

Hub pracuje na první vrstvě a je to v podstatě jenom křížení drátů, aby se signály (pulsy) z jedné síťovky dostaly na víc ostatních.

Router pracuje na vrstvě třetí, kde přehazuje už IP pakety.

Mezi tím je ještě switch, který si na druhé vrstvě vesele přepíná ethernetové rámce.

Každopádně, určit co je v tomto konkrétním případě zapotřebí je dost těžké, protože o tom nic nevím. Nejspíše není nutné pořizovat žádný speciální hardware ale pouze propojit ty dva počítače (stačí síťovky a kabel). Přitom jako router se může chovat ten, který bude přímo připojený k internetu. Kdyby byly nějaké jiné požadavky (internet dostupný bez ohledu na to jestli je ten hlavní počítač zapnutý), tak by šlo třeba pořídit ADSL router či podobné zařízení, na které se dají oba počítače připojit (co jsem viděl tak v sobě obsahují i switch).
izsak
Profil
thingwath
Vidieť, že thingwath má za sebou telekomunikácie alebo Cisco školenia :-)

Len doplním, že vrstva predstavuje jednu zo 7 častí OSI modelu. Prvá vrstva je najnižšia a len prenáša signál (dráty, zosilňovače, huby) a nad ňou sú vrstvy s inteligentnejšími zariadeniami.

Najlepším riešením je si zakúpiť router, ktorý obsahuje sieťové konektory. (pri DSL pripojení je takto riešných plno dostupných routrov).

j_hajsl
Toto je strašné vyriešenie problému zdieľaného pripojenia.

Logging
Router oproti hubu nie je pohodlnejší. Do hubu stačí zapichať káble a sieť fičí. Router treba konfigurovať.
thingwath
Profil
iszak
nj :-) Ale pro blysknuti se skromnymi znalostmi se mi hodi kazda volna chvile ;-)
pyty
Profil
router is the best...
Raskolnikov
Profil *
Zdary, mám problém. Pořídil jsem si připojení k netu přes kabel. televizi. Mám 2 IP adresy a potřeboval bych je rozdělit tak, aby jedna IP adresa byla využívána mými dvěma počítači (nezávisle na sobě) a druhá dvěma počítači ve vedlejším bytě u kamaráda s kterým připojení společně platím. Lze pořídit router který by uměl směrovat data? díky
thingwath
Profil
Směrování paketů odněkud někam je základní funkcí routeru, nějak nechápu co se tím myslí :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0