Autor Zpráva
Honza.s
Profil *
Jaké máte zkušenosti s těmito antivirovými programy. Rozhoduji se mezi Norton Antiovirus 2008 a AVG anti-virus + firewall.

Podle mě je u AVG dobré, že nezatěžuje příliš systém. Ale nemá krytý adware a spyware, což bych mohl vykrít třeba spybootem.

Norton má vykrytí poměrně dobré, ale zas víc zatěžuje systém.

Když ale AVG doplním, tím spybootem, tak bych mohl dosáhnout docela dobrých výsledků nemyslíte?
Mastodont
Profil
Já bych Nortona kvůli té zátěži rovněž nedoporučil. Jinak používám free Avira (bez firewallu).
Honza.s
Profil *
Mastodont
díky za tip, koukal jsem na srovnávací test v PC-Wordu a ten Avira tam opravdu vychází lépe jak AVG. Ale píšou tam, že je také nutné jej vykrýt nějakým antispywarem. Ale hlavně je zdrama :-)
Nox
Profil
Podle mě je u AVG dobré, že nezatěžuje příliš systém. Ale nemá krytý adware a spyware, což bych mohl vykrít třeba spybootem.
Já bych řekl že to je naopak:)
To zatížení tam je...a ne zanedbatelné. Ve srovnání s NODem, který na výkonu není skoro poznat že běží, to AVG určitě poznat je.
Ale balíček Internet Security chrání i před spywarem a takovýma mrchama
Mastodont
Profil
Honza.s
Proti spywaru používám klasickou kombinaci Spybot + Ad-Aware, ale ani nepamatuji, kdy naposledy něco ohlásily - s výjimkou tracking cookies.
TSD
Profil
Mastodont
ale ani nepamatuji, kdy naposledy něco ohlásily

právě proto už to nepoužívám

Honza.s
AVG je antivirus dobrý k tomu, když chceš mít klid a nechceš se nechat rušit hláškama o případných virech. Pokud chceš opravdu funkční antivirus, pořiď si NOD32.
Morasino
Profil
TSD
AVG je antivirus dobrý k tomu, když chceš mít klid a nechceš se nechat rušit hláškama o případných virech.
Ehm...co je to za nesmysl?
Mastodont
Profil
Morasino
To jako že nic nenajde :)
Morasino
Profil
Mastodont
TSD se spletl chtěl napsat, že Norton nic nenajde. Norton jsem využíval asi týden, pak můj pc klekl :D .
Teď mám už dva roky AVG a nemůžu si ho vynachválit.
TSD
Profil
Morasino
Nespletl. Pár let jsem měl placené AVG. Pak mně jednou klekl PC a přes nouzový režim jsem tam dostával NODa. Ten mně tam našel a odstranil 4 viry. Není příjemný zjistit, že máš placený a aktualizovaný antivirus a vedle něj v paměti 4 viry.
Když se nějakou dobu budeš pohybovat po nejrůznějších fórech, kde se o virech píše, tak zjistíš že nod je opravdu špička a avg je jen o chlup schopnější než simulátor antiviru avast.

Norton hodnotit nemůžu, nezkusil jsem. Podle toho, co o něm čtu, je to schopný antivirus s extrémními nároky na systémové prostředky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0