Autor Zpráva
WWW
Profil *
dobry den, prosim o radu. mam WIN VISTA. pri spusteni notebooku mi HDD hrabe jeste tak pet minut. Windows defender mam vypnuty. nevite co by mohlo pricinou hrabani v HDD? dekuji
smajli
Profil
To je normální, wokna jsou nakonfigurovány tak, aby co nejrychleji nastartovaly GUI, ale další svoje potřebné služby si dotahují ještě dál.
WWW
Profil *
nejake dalsi nazory?
Mastodont
Profil
To samé co smajli.
pEeLL
Profil
WWW
kdyz jsem zkousel visty tak tohle neustale hrabani byla jedna z veci ktere me nehorazne sra..
pokud chces pouzivat visty vrele doporucuju disk s 7200ot. urychleni je vice nez znatelne.
hrabani jde trosku snizit tim ze vypnes urcite sluzby. ale zazraky necekej. nejvic mi pomohlo vypnout indexaci souboru pro to "rychle hledani". kamarad jeste rikal ze mu celkem pomohlo kdyz predelal prava ke vsem slozkam a souborum na svuj uzivatelsky ucet (puvodne je vlastni system).
nightfish
Profil
nevite co by mohlo pricinou hrabani v HDD?
spouštění služeb/aplikací
běh služeb/aplikací

mimochodem vadí ti to hrabání na disku? pakliže ano, tak proč?
TSD
Profil
WWW
Není to ten skvělý Super Prefetch? Prostě vista myslí za tebe, co budeš spouštět a s ohromnou inteligencí to nahrává do paměti ještě dřív než tě to napadne.
WWW
Profil *
TSD: co to je a kde to najdu?...ten SUPER PREFETCH

NIGHTFISH: nevim, jen tak mi to vadi...

takze z vasich nazoru chapu, ze nejake minutove hrabani HDD mam uplne ozelet ze? jinak mi vsechno jede bezproblemu...

ale precejenom se jeste zeptam, kdyz je chyba kompatibility systemu treba s icq a pritom icq mi jede bez problemu, mam to nejak resit? diky
Timy
Profil
WWW
„ale precejenom se jeste zeptam, kdyz je chyba kompatibility systemu treba s icq a pritom icq mi jede bez problemu, mam to nejak resit? diky“
Nijak. Nebo nainstaluj novou verzi, nemáš-li nejnovější.

Ještě se tu nezmínil ten Win Defender a defragmentace.

TSD
„Prostě vista myslí za tebe, co budeš spouštět a s ohromnou inteligencí to nahrává do paměti ještě dřív než tě to napadne.“
Nutno podotknout, že to opravdu funguje. A není pravděpodobné, že by to způsobovalo několikatiminutové hrabání disku.
WWW
Profil *
halo halo tak co ta defragmentace a defender? diky
nightfish
Profil
co to je a kde to najdu?...ten SUPER PREFETCH
superfetch se to jmenuje
http://www.microsoft.com/windows/products/windowsvista/features/detail s/superfetch.mspx

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0