Autor Zpráva
lokutus7323
Profil *
Ahoj,
mám doma docela starej PC...prostě nic moc....co sjem se rozhodl nechat jsou dvě gigové RAMky a zdroj. Vyměnit chci základní desku, disky, skříň, procesor, chlazení..ale chci si to udělat sám-...jenom mám strach z následujích věcí:

Musím desku vybírat podle typu skříně?Bude mi na začátek stačit 200W zdroj? Na oc byych si měl dát pozor? atd


Rád bych slyšel vaše zkušenosti, postřehy a neúspěchy(popř nápady)...

Moc děkuji
nightfish
Profil
1) desky jsou buď ATX nebo mini ATX, ty budou pasovat do prakticky jakékoliv skříně (velikostně doporučuji minimálně miditower)
2) použitý zdroj závisí na tom, jaké komponenty chceš provozovat - největší odběr bude mít zřejmě procesor, případně disky (u zdrojů bych preferoval zaběhnuté značky - např. Fortron)
lokutus7323
Profil *
Děkuji za odpěvěď....myslíte si, že by mělo smysl, (zatím) kupovat vodní chlazení desky(popř disků)...PS: potřebují sisky u serveru také vlastní chlezení?
nightfish
Profil
vodní chlazení imho smysl nemá - používá se převážně kvůli snížení hlučnosti, což většinou u serveru není závažný parametr

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0