Autor Zpráva
Kuba79
Zdravím,

rád bych ze starého počítače dostal do NB nějaká data, a bylo mi poraděno propojit compy kříženým kabelem a data prostě přetáhnout. Kabel mám, správný, křížený :)

Potřeboval bych poradit, jak nastavit počítače, aby se v síti viděly.

Na počítači je WIN 98, na NB Visty :-(

Díky.
Medvídek
nastavit IP adresy na jeden 192.168.0.1 a na druhym priradit automaticky
Kuba79
Díky. Jdu to vyzkoušet (takže se odpojuju od netu.)

BTW: Je jedno, co na kterém?
Akacko
Kuba79
Nejspíš jo, ale nejlepší by asi bylo napevno to nastavit na 98 a automaticky na Vistach. Přece jen jsou Visty novější.
Mike874
Profil *
nic proti ale pevnou ip adresu musi nastavit na obou pc (na kazdym samozdrejme jinou, treba 192.168.0.1 a 192.168.0.2)

automaticke prirazeni ip adresy funguje pouze pokud je v siti DHCP server ktery by tu ip adresy priradil. kdyz jsou dva pc propojeny primo, tak tam jaksi ten dhcp server schazi. k prirazeni IP adresy dojde i tak, ale bude to vyhrazena privatni IP (169....) a pres to neni mozne provozovat zadne sitove spojeni

takze...
nastavit na obou pevnou ip adresu, propojit kabelem,...
pak na w98 dat sdilet pevnej disk a z Vist se k tomu pripojit pres pocitace v siti se na to dostanes
pokud v siti ten w98 neuvidis, tak normalne do adresniho radku dej ip adresu pc, on se otevre, a ukaze sdileny polozky
aňonym
Profil *
jen doplním Mike874 vhodné je ještě nastavit stejnou masku a dát oba počítače do jedné skupiny
DoubleThink
Profil *
automaticke prirazeni ip adresy funguje pouze pokud je v siti DHCP server ktery by tu ip adresy priradil. kdyz jsou dva pc propojeny primo, tak tam jaksi ten dhcp server schazi.
Jako DHCP se chová jeden z Windowsů, proto je taky v průvodci volba, kdo je poskytovatel a kdo člen.
Kuba79
Díky všem, ale zatím to nefunguje:

Na W98 jsem nastavil IP 192.168.0.1, maska 255.255.0.0.

Problém je, že nevím, jak nastavit druhý počítač - tedy kde to ve Vistách najdu :-(
Kuba79
Tak se mi předevčírem podařilo to nastavení Vist vygooglit a funguje to. I když ze záhadného důvodu jen 10 Mbit/s...

Díky všem za rady:)
souki
Kuba79
Můžeš upřesnit co tam bylo za prbolém? Zatím vždycky jsem kabelem svoje visty s jiným pc spojil tak, že jsem zavaknul kabel, kliknul, že má použít režim "Doma" a už to frčelo.
K79
Profil *
souki
No problém byl, že se v síti neviděly (žádný režim "doma" nemám, nebo o tom aspoň nevím).
Když se mi podařilo nastavit na Vistách IPčko, tak už jsem byl schopenzadat v průzkumníku IP druhého počítače s W98 a ukázaly se mi sdílené složky...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0