« 1 2 »
Autor Zpráva
WWW
Profil *
Zdravim Vas, chci se Vas zeptat na nazory ohledne icq, qipu apod? co doporucujete, naopak co ne a proc. treba co zatezuje vic RAMku?diky
Nox
Profil
Funkční je vše, regulérně (co jsem četl) bys měl používat jen icq (pro icq protokol), protože ostatní ho mají jen prolomenej a icq inc. se tomu brání různýma jeho změnama (což může asi na čemkoliv kromě icq dělat občas neplechu, ale podle toho kolik je používá lidí asi nepůjde o nic podstatnýho)

Ten má sice docela dost much, ale taky nějaká přednost se tam najde

Kromě ICQ jsem nejvíc zkoušel Mirandu, která je sice takovej nekonzistentní slepenec pluginů (který po naivním upgradu verze přestaly fungovat), ta bylo jakž takž ok, na RAM úplně v pohodě

Trilian vypadal ok, ale měl problémy s češtinou

QIP jsem zkoušel jen na chvílu, nelíbilo se mi jeho uživatelský rozhraní...ale mobilová verze je naopak super
Morasino
Profil
WWW
Určitě QIP, porušíš tím podmínky AOL, ale myslím si, že maximálně nepůjde klient.
ICQ je ****, používej MSN.
Joker
Profil
Z té skupiny vyčnívá oficiální ICQ klient, který patří k nejhorším programům, se kterými jsem měl možnost pracovat (konkrétně icq5): nehorázná licenční smlouva, zamořený reklamami, na kecálka dost nenažraný na systémové prostředky, přitom neuměl ani některé základní věci (jako například trvale řadit kontakty podle abecedy)... a korunu všemu nasadilo, když jednoho dne prostě přestal fungovat s tím, že si musím nainstalovat icq5.1. Další zábavná věc, že jsem kdysi používal ICQ Pro 2003b a jednoduše žádná novější verze nepodporuje import profilu a historie zpráv z 2003b (mimochodem, soubory s tím profilem zabíraly po pár letech používání zhruba 150MB... u Mirandy to při odpovídajícím vytížení jsou jednotky MB. To jen dokresluje tu nenažranost, o které jsem psal)

Jinak používám na Windows Mirandu a na Linuxu Pidgin a jsem s oběma spokojený. Co se týká spotřebované RAMky, u Pidginu si nejsem jistý, u Mirandy řádově jednotky MB, ale u obou to budou dost směšná čísla v poměru k dnešním velikostem pamětí.

Poznámka: Pokud jde o síť ICQ, jakýkoliv jiný klient než ten oficiální je porušení licenční smlouvy. Na druhou stranu ale samotná licenční smlouva k ICQ je dost šílená, vsadím se, že pokud by si to každý měl skutečně přečíst a dodržovat, ICQ by nikdo nepoužíval.
Chamurappi
Profil
Já užíval ICQ 2001b do roku 2006, pak jsem pár měsíců zkoušel české ICQ z Atlasu, což bylo snesitelné jen do doby, než se v okně se zprávou začalo v pravém horním rohu objevovat takové krásné animované poloprůhledné lákadlo na posílání SMS přes ICQ. Žralo mi 40 % výkonu CPU a nešlo žádným rozumným způsobem zlikvidovat. Názorná ukázka zpackané propagace služby — hlavně kvůli této reklamě jsem se s celým programem rozloučil. Přešel jsem na QIP, protože má podobné uživatelské rozhraní jako staré dobré ICQ.


Reaguji na Jokera:
jednoduše žádná novější verze nepodporuje import profilu a historie zpráv z 2003b
Myslím, že existuje oficiální konvertor, který umí ze staré ošklivé dBase historie udělat novou (méně ošklivou) XML historii.

Poznámka: Pokud jde o síť ICQ, jakýkoliv jiný klient než ten oficiální je porušení licenční smlouvy.
Kterou ovšem s provozovateli uzavřel jen ten, kdo někdy instaloval oficiálního klienta, což je u uživatelů alternativy zpravidla neprokazatelné. Krom toho předpokládám, že by v okamžiku odinstalování programu, k němuž se váže licenční ujednání, měla končit i platnost licence. Užívám tedy legálně QIP, bez jakékoliv licence a bez záruk, takže mě provozovatel ICQ může dle uvážení bez varování zablokovat => mám stejné jistoty, jako mají licencovaní uživatelé, kteří při instalaci také souhlasí, že je může provozovatel dle uvážení bez varování zablokovat. Přehlédl jsem něco? (Licenční ujednání ICQ jsem nečetl.)
Timy
Profil
Chamurappi
„Kterou ovšem s provozovateli uzavřel jen ten, kdo někdy instaloval oficiálního klienta, což je u uživatelů alternativy zpravidla neprokazatelné.“
On jde vytvořit ICQ účet bez toho, aniž bys souhlasil s licenčními podmínkami?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Timyho:
Aha. Tak to je asi to, co jsem přehlédl. Drobnost :-)
Filips
Profil
Na icq hoď bobka a používej MSN ;-) nebo jabber

No ale dobře tedy k tvé otázce.
Určitě a jednoznačně Miranda. Je dobré si stáhnout nějaký dobrý pack, protože Miranda jako takové je skoro nepoužitelná. Dobrý pack je tady: http://miranda-easy.net/ Krom toho si můžeš přidat další asi 542 351 201 379 153 pluginů. Prostě klient dle představ :)

který po naivním upgradu verze přestaly fungovat tohle se mi nikdy nestalo a to jsem vyzkoušel hodně packů (i vlastnoručně vyrobených). Asi s tím neumíš :)
Railbot
Profil
Trillian, podporuje samozřejmě více protokolů včetně ICQ. Na nějaké licenční ujednání netřeba brát zřetel, nedávno byl na Lupě rozhovor s někým z ICQ a že prý podmínky tam jsou jen pro srandu králíků laicky řečeno.
Timy
Profil
Railbot
„Na nějaké licenční ujednání netřeba brát zřetel, nedávno byl na Lupě rozhovor s někým z ICQ a že prý podmínky tam jsou jen pro srandu králíků laicky řečeno.“
To není tak úplně pravda, pro srandu králikům je ta část o tom, že se ICQ nesmí používat pro komerční účely. Alternativní klienti ICq vadí.

„Říkáme jim klony, poškozuje to naše podnikání a nedoporučujeme je. Často se tím zabýváme v našich interních diskusích a máme určité plány, jak se k tomu postavit. Může dojít i k otevření, ale zatím nikoliv.“

http://www.lupa.cz/clanky/orey-gilliam-icq-nevidi-kradeze-uctu-jako-pr oblem/
Railbot
Profil
Timy
No jo no, dostal jsi mě, lhal jsem a stydím se.

Bohužel klasický ICQ klient je nepoužitelný zmetek a snad každý alternativní klient je nedozírně lepší. Třeba si to jednou pánové a dámové v ICQ uvědomí a vytvoří něco použitelného, co má klidně o 100 funkcí méně, ale bude se v tom dát konečně orientovat, nebude to hýřit barvičkama jak nechci a používat hnusný smajly.
Bubák
Profil
Railbot
Třeba si to jednou pánové a dámové v ICQ uvědomí a vytvoří něco použitelného...
Prý bude.
www.lupa.cz/clanky/orey-gilliam-icq-nevidi-kradeze-uctu-jako-problem/ poslední otázka / odpověď
Joker
Profil
Railbot
Na nějaké licenční ujednání netřeba brát zřetel
No, já taky četl ten rozhovor na Lupě, ale když mi někdo řekne "My sice máme v licenčních podmínkách, že můžeme sledovat a jakkoliv využívat veškerou komunikaci v naší síti, ale nebojte, to tam máme jen tak, v reálu to nebudeme uplatňovat", tak to mi moc nepřipadá jako férové a důvěryhodné jednání. Pak se ani necítím tak špatně, když na ty jejich licenční podmínky prostě dlabu :-)
Ty licenční podmínky mají ale i praktický dopad, když čas od času bez varování změní verzi protokolu, takže část alternativních klientů přestane fungovat. Ironií je, že obvykle ale přestanou fungovat i starší verze ICQ, takže ani používáním oficiálního klienta si člověk nepomůže.

Bohužel klasický ICQ klient je nepoužitelný zmetek a snad každý alternativní klient je nedozírně lepší.
Tak tohle bych podepsal. Chvíle, kdy se mi icq5 odmítlo spustit s tím, že chce upgrade na icq5.1, přičemž jsem zrovna jel na pomalém připojení, takže ten upgrade trval asi půl hodiny a jako třešničku na dortu přepsal veškeré moje nastavení programu (profil a historii zpráv naštěstí nechal), to byl přesně ten rozhodující moment, kdy jsem si řekl, že tenhle program už nikdy v počítači nechci.

No a teď po poslední "odpojovací akci", kdy přestal fungovat Pidgin (i když jen na den a Miranda jela dál) jsem se rozhodl rozjet odpojovací akci já a snažím se převést důležité kontakty do jiných sítí.

Mimochodem, nevíte, jak je na tom s tolerancí k alternativním klientům Skype?
Zatím je bezproblémová volba Jabber a u MSN alias WLM si nejsem jistý... tuším jsou alternativní klienti v rozporu s licencí, ale narozdíl od ICQ jsem s nimi nezaznamenal žádný problém.
TSD
Profil
Ohledně skype je zajímavé počtení tady.

Jinak ohledně zmetkovitosti (nároky, stupidní design, licence) icq souhlasím a používám mirandu.
Jen bych doporučoval nezkoušet miranda packy. Miranda sama o sobě má dost nepřehledné nastavování a když člověk zkusí nainstalovat nějaký pack (rss čtečka nebo tv program vypadá užitečně), tak je z toho jeden velký nepoužitelný maglajs.
Railbot
Profil
Bubák
No jestli to bude opět něco typu ICQ Lite, tak potěš koště.
Jan Rippl
Profil
WWW

Jako provozovatel veřejného Jabber serveru doporučím Jabber, a to z následujících důvodů:
- přístupný a bezpečný
- různí klienti, dostupní pro různé platformy (Unix/Linux, Windows,...) dle valstní libovůle a bez omezení
- možnost použití i pro komerční účely
- sí(t XMPP (Jabber) není závislá na serverech jedné firmy ale je tvořena mnoha servery mnoha provozovatelů
- transporty do jiných sítí, např. IRC
- konferenční místnosti (tzv. Mucl)
- JID ve tvaru e-mailu uzivatel@server.tld (lépe se pamatuje)

a mnoho dalších rozšíření ;)
www.jabber.cz - Wiki Jabberu
souki
Profil
Můžou si vydat klienta jakého chtějí, ale stejně to bude hloupý protokol na nestabilním zázemí. Pamatuji si jak onehdá nešlo icq snad tři dny, protože něco měnili. To opravdu není pro komerční použití :)
WWW
Profil *
DEkuji Vam za vycerpavajici nazory
jrm
Profil
http://icq.xmpp.cz/
Str4wberry
Profil
Reakce na WWW:
Qip, icq, nebo neco jineho?
Doporučuji Windows Live Messenger — nic lepšího neznám. Nároky na RAM jsou minimální — asi do 5 MB v tray a pod 25 MB při psaní / zobrazení seznamu kontaktů. (Navíc se skriptem ReduceMEM je možné paměť okamžitě uvolnit.)

Jako hlavní přednosti bych uvedl:
I. S WLM můžete jednoduše a stabilně používat audio a video hovory.
II. Sdílená složka s libovolným kontaktem, která se sama synchronizuje a je přístupná i z jiného PC.
III. Přihlášení na více počítačích (pozn.: od verze 9).
IV. Konverzace s více lidmi zároveň.
V. Volitelný odlišný vzhled konverzačního okna daného kontaktu pro jejich lepší odlišení.
VI. Stabilní a rychlý protokol, který vždy funguje.
VII. Odesílání screenshotů — tj. Print Screen a vložit do okna rozhovoru; případně vynikající skript Screenshot Sender.
VIII. Propojenost na další Windows Live služby.
IX. Jak uživatelské jméno si můžete zaregistrovat vlastní e-mail. Tedy žádné špatně zapamatovatelné číslo.
X. Na závěr zmíním kreslení zpráv (mnohem lepší než nabízí plugin Whiteboard pro Mirandu) a zvukové smajlíky.

Jenže třeba jsi jako Chamurappi a vystačíš si pouze s textovými zprávami a trochu funkčními přenosy souborů. Potom je těžké radit, protože je zvládne každý primitivní klient typu Mirandy, Qipu, Psi, … Nebo chceš/potřebuješ používat protokol ICQ, což s WLM pochopitelně nepůjde.
souki
Profil
Str4wberry
ad VII.) Ono to platí obecně. Je to zkrátka windowsácký přístup - chci něco poslat, tak to přetáhnu a pošlu. Je celkem jedno co to bylo původně a on si to něšjak převede, aby to šlo poslat.
Celkem hezké taky je, že když někdo posílá obrázek, tak se ukáže jehdo náhled ještě než se přijme
Chamurappi
Profil
Reaguji na Str4wberryho:
třeba jsi jako Chamurappi a vystačíš si pouze s textovými zprávami a trochu funkčními přenosy souborů
Jů. Ono to umí i přenášet soubory? :-)
Jsem asi hodně nenáročný uživatel. Zmíněnými přednostmi IV. a VI. bych ale určitě nepohrdnul.

Můžu si ve WLM nastavit ke každému kontaktu jiné písmo a barvu? Díky různému vzhledu textů od různých lidí v QIPu lépe rozpoznávám, s kým si píšu.
souki
Profil
Chamurappi
Můžu si ve WLM nastavit ke každému kontaktu jiné písmo a barvu?
Nezkoušel jsem. Možná na to bude plugin, možná to umí už velké rošíření Live. Určitě ale jde nastavit každému kontaktu jinou barvu okna (moc užitečné) a třeba pozadí konverzace (to už je spíš hračka).
Manq
Profil
Můžu si ve WLM nastavit ke každému kontaktu jiné písmo a barvu?
Tuším, že ta možnost tam je.

Jinak Miranda, kterou používám já, toho umí tabké velice hodně.
souki
Profil
Manq
Jinak Miranda, kterou používám já, toho umí tabké velice hodně.
Ale to je samý nastavování, přikrášlování, nastavování, ... :) A dkyž ti pak chci něco poslat, tak musim čekat, až si to tam naštyluješ :D
souki
Profil
A jedna zásadní výhoda, které mě osobně kdysi přesvědčila - když pošlete smajlíka, tak dojde tak jak jste ho poslali :)
Joker
Profil
Str4wberry
III. Přihlášení na více počítačích (pozn.: od verze 9).
Spíš by mě zajímala opačná věc: současně více přihlášených účtů na jednom počítači.
Podle mě se víc hodí schopnost používat současně například "pracovní" a "soukromý" účet, než si s někým psát z více počítačů současně ;-)

VI. Stabilní a rychlý protokol, který vždy funguje.
Nojo, za dnešek mě zatím jen 3x odpojil (...ale uznávám, že to je výjimka, jenže to je výjimka i u ostatních protokolů. Až na ICQ, které jeden čas padalo neustále a teď mám takový pocit, že padá dál, jen zrovna někomu jinému než mně :-) )

Jenže třeba jsi jako Chamurappi a vystačíš si pouze s textovými zprávami a trochu funkčními přenosy souborů.
Jsem stejný případ- stačí mi textové zprávy a přenosy souborů :-).
Manq
Profil
souki
Není pravda – mám automatické přijímání souborů, takže na mě vůbec nezáleží. A už jsem si sehnal plugin na ScreenShoty ;-).
Joker
Profil
souki
Ale to je samý nastavování, přikrášlování, nastavování
Oproti třeba ICQ to má jeden zásadní rozdíl: To nastavování se dělá jen jednou.
U Mirandy prostě- přeinstaluju počítač, nakopíruju Mirandu a hotovo. Používám nějaký cizí počítač, připojím USB, pustím Mirandu a jedu. Žádná instalace, nastavování... prostě jednou nastavím a pak už jen používám.

A jedna zásadní výhoda, které mě osobně kdysi přesvědčila - když pošlete smajlíka, tak dojde tak jak jste ho poslali :)
No já teda nevím... třeba když někomu pošlu ":-)", nedojde mu ":-)", ale nějaký divný smajlík, ne? :-D
souki
Profil
Joker
na icq napíšeš :), vymění ho to za grafický, který vidíš.. ale na druhé straně přijde úplně jiný - jiná verze icq, jiný klient, ...

Manq
Tak to ti někdy pošlu nějaký DVD :D
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0