Autor Zpráva
Etruska
Profil *
Dobrý den,
nedávno jsem na jeden počítač instaloval novou grafickou kartu (Radeon HD 3650). Vše funguje jak má, až na několik kritických výpadků. Po ukončení nějaké hry nebo jiné 3D aplikace začne občas monitor hrát všemi barvami, zpruhovatí nebo zčerná. Situaci většinou vyřeší jen restart počítače. Někdy je také výpadek doprovázen touto chybou: . Je na vinně poškozená grafická karta nebo jen vadné ovladače? Děkuji za odpověď
Etruska
Profil *
Podle této a této chyby jsem usoudil, že se jedná o chybu v ovladačích (které jsem instaloval z původního cd). Ovladače jsem zkoušel 2x reinstalovat, stáhnul jsem si i ovladače z internetu, bohužel byly nefunkční. Nenapadá někoho nějaké řešení? Případně nezná někdo nějaké spolehlivě funkční ovladače ATI?
embee
Profil
nemas to nahodou pretaktovane? mozna se to prehriva :)
Etruska
Profil *
embee
Tím to asi nebude. Co sem se díval, tak vždy byla teplota stabilně kolem 30-40 stupňů, navíc by se problémy projevily i během chodu aplikací, nejen po jejich ukončení.
embee
Profil
tak nejlepsi by bylo zkusit to v jinem PC abys vyloucil vadny HW...
peta
Profil
Etruska
- viz embee zkusil bych to v jinem PC
- zkusil bych to opatrne poradne dosunout, treba je to povysunute
- zkusil bych originalni ovladace z cd, pripadne nejnovejsi oficialni z ati pro dany typ windows (sice tvrdis, zes neco takove delal, ale precijen...)
- zkusil bych nahrat nejaky patch na directX, jestli ty hry pracuji s DX
- mozna by bylo dobre napsat nazev hry a win, mozna poustis starsi hru na nekompatibilnim systemu; na ikone se da nastavit kompatibilita

'stáhnul jsem si i ovladače z internetu, bohužel byly nefunkční'
ovladace primo z ati stranek jsou vzdycky funkcni

Kuprikladu stalo se mi, e na Vistach funguje Diablo2 celkem v pohode. Na jinych Vistach jiny typ notebooku je treba Diablo2 spustit 2x, aby fungovalo. Nevim presne kvuli cemu, mozna system zabezpeceni povolit diablo.
Mimo to se mi stava v diablu, ze se mi rozsype grafika (rozzrni na 16 barev nebo tak neco) a pomuze jenom prepnout na win a zpet. Tez nevim presne, proc to dela, ale pak se to chyti a muzu pokracovat.
Bratrovi se zas stavalo, ze mu graficke rozliseni zustalo po ukonceni nejake hry, naprosto nahodile. Tusim, ze pomohlo poprepinat graficke nastaveni, ale to neni reseni, samozrejme. Jen docasne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0