Autor Zpráva
Timy
Profil
Ahoj,
pokouším se na notebook nainstalovat winXP, ale ještě před samotnou instalací mi to hodí chybu, že nemůže najít pevný disk a tím pádem není možné v instalaci pokračovat. Kdekoliv jinde je disk vidět -- v BIOSu i po nabootování do systému. Nevíte kde by mohl být problém?

Jaj, jsem se sekl v kategorii, pardon :-).
Mike8748
Profil
otazka je jestli pro XPcka na danej notebook mas ovladace

v prubehu nacitani setupu XPcek se to pta po extra ovladacich, z diskety, ten harddisk je nejspis SATA, a to XPcka samy od sebe neumi

a mas recht, problemy s prohlizecem opravdu nebude ta prava kategorie
Timy
Profil
Mike8748
Z diskety? U notebooku? :-)

Takže jaké by mělo být řešení? Ovladače mám, ale na CD a obvykle je instalauju až po instalaci XP. Navíc mi instalátor nedává na výběr, zkrátka mi oznámí, že nevidí HDD a šlus, restart.
roberta
Profil
Timy
občas sa toto stáva, ak tie inštalačky sú staršieho dáta. zrejme nemajú driver na tvoj HDD. zožeň si nejaké inštalačky, ktoré obsahujú aj SP2, tie majú aj SATA driver.
Filips
Profil
Předem se omlouvám za mírný OT, ale já jsem instaloval na své pc kde mám SATA disk asi 7 let staré xp a bylo to v pořádku, po ovladačích se neptal. Instaloval jsem to na jaře a disk je starý asi 1 rok.

JO a ještě sem zapomněl. Nepůjdou ty drivery hodit na USB a z usb to zkusit nasosnout?
Ghosting
Profil
Mě se taky XP SP2 Home instaluji v pohode SATA II. (NCQ).
Zkus si vytvori "svoje XP" pomoci utilitky nLite ( =nLite&g[oz]=1.4]http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/system ove_nastroje/opti malizace_systemu/nlite/?g[hledano]=nLite&g[oz]=1.4 ), kam muzes nahazet svy ovladace k HW, ty se pak rovnou pouziji pri instalaci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0