Autor Zpráva
Martin66
Profil *
Ahoj, koupil jsem si notebook a mam na něm nálepku s kódem vist.
Ale jelikož mi nevyhovovala velikost oddílu a recovery oddíl, tak sem celej disk zformátoval.
Tak bych se ctěl zeptat, jestli microsoft nabízí něco jako zkušební verzi vist, kterou bych pak moch aktivovat tim klíčem.
díky
george
Každá instalace OS Windows Vista má 30 denní režim pro testování.

Pokud máš legální klíč, tak je celkem jedno odkud systém stáhneš, ale dávej pozor, aby zdroje nebyly modifikované s viry.

(Jenom tak od soudku, víš, že by ti prodavač měl dát instalační disk a nedělat z tebe hlupáka)
Timy
george
Jenom tak od soudku, víš, že by ti prodavač měl dát instalační disk a nedělat z tebe hlupáka
Ne, výrobce ve většině případů dává jen recovery disc.
george
Timy
Mě vždy dali i instalační disk, stačilo ukázat záda ku dveřím ven :-)
Martin66
Profil *
myslim že ani jeden výobce už tam cd s Vistou nedává,
že všechny už maj rozinstalovanej system od výrobce v PC.
Nevíte kde najdu necracknutou legální zkušební verzi vist?
Koukal sem na stránky microsoftu a tam ke stažení neni.

Díky za odpovědi
.
joe
Martin66
Prodejce notebooku by měl na požádání vydat CD s instalací Windows.
Martin66
Profil *
Tak prodejce notebooku, žádný instalační CD nemá.
quinux
Martin66
Tak jsem trochu hledal a našel jsem pár zajímavých informací :) Ntb nemusí obsahovat v balení i instalační CD, protože samotná instalačka je přímo na disku a dá se nějakým způsobem vypálit na CD/DVD (asi je tam nějaký průvodce). Pokud jsi tedy disk smazal a nemáš toto CD vytvořeno, můžeš se obrátit na prodejce, který pokud přímo nemá instalačku již na nějakém disku odkud by ji mohl přepálit (což se mi nezdá), tak ji může vytvořit z některého z ntb, které má na prodejně a on jako prodejce je povinnen ti poskytovat podporu. Jinak platí, že můžeš použít jakoukoliv instalačku, kterou si třeba půjčíš od známého.

Jinak co jsem našel je tady, tady a tady.

A ještě jedna perlička, která se týká toho, jaké je autorský zákon v svinstvo.
Martin66
Profil *
tak já to přeinstaluju z kámošovo istalačky vist a pak tam dam svuj SN.
Díky za rady
Medvídek
existuje zakoupeni licence pouze jako CD KEY, ale i v tomto případě pak Microsoft CD (DVD) posílá (zpožděně, ale přece)
Martin66
Profil *
Ještě jedna otázka, jakej je rozdl mezi Recovery a obrazem disku?
Ghosting
Obraz disku uděla přesnou kopii to co máš na HDD, tedy OS, Software, nastavení a pod... ana recorvery disk je jen OS s ovladači přímo na daný PC.
lukinenek
Profil *
To je blbost. Já koupil notes Acer v OK. elektro a prodejce nemá fyzicky v držení instal cd, mají jen svou OEM instalačku, kterou krmí všechny compy. Když jsem notes koupil, tak jsem na něm měl nalepený onen štítek s product key a jako první jsem musel doma udělat to, že jsem s pomocí průvodce vypálil recovery disk (na kterém je kompletní záloha OS+software dodávaný s notesem a ovládače. Není to jen OS. Recovery disk si můžeš třeba přez Acer eRecovery Management "a spoustu jiných jako třeba NTI 5 BackUp atd." vypálit kdykoliv a když ho pak nainstaluješ, tak budeš mít comp přesně v tom stavu a nastavení, jako při vypálení. Je to celková záloha ovladačů, nastavení atd. Akurát si musíš do těch třiceti dnů zaregistrovat windows pod tim číslem ze samolepky a v compu si ho jen přepíšeš. Já musel přeinstalovat comp po třech měsících, protože se mi sesypal a udělal jsem to z recovery. Jen se bootlo a uvedlo mi to po pár souhlasech a nastaveních času atd comp do stavu, v jakém jsem ho koupil. Ještě jsem přišel na to, že veškerá dema, která jsem měl na notesu na 30-90 dní mi opět znova jedou i když jsem třeba McAfee Security (demo) registroval se stejnými údaji jako poprvé. :-)) Mám ale teď jiný problém. Potřebuju udělat formát disku a nevím, jestli pak nainstaluju Visty vpoho z recovery. To fakt nevím. Nejsem si jistý, jestli se to chová jako instalační, nebo jako záchrana a musí něco na disku najít. Když jsem to přeinstalovával poprvé, tak jsem se všude ptal jak se to z recovery dělá jestli to všechno smaže a všichni psali, že to vše na disku smaže. Tak jsem vypaloval 3 dny 70GB zálohy z videokamery a nakonec jsem zjistil, že to smaže jen systémový, takže když je jeden rozdělený na C: a D: Tak na D: můžeš klidně něco mít. Ale nevím, jestli se to neliší výrobcem software na vypalování recovery. Každopádně Acer.......... přepíše jen systémový oddíl.
preca1
Abych uvedl svojí zkušenost. Dostal sem komp (stolní, fujitstu siemens) s vistama, ale s žádnym cd/dvd. Jelikož sem velice chytrý, tak sem si zahesloval svůj jedinnej účet a jelikož to nejsou xp, tak to neumim prolomit. Abych pc zprovoznil, nainstaloval sem naň xp s tim, že zjistim, jak tam nainstalovat ty visty. Nikdo neměl mojí verzi vist a tak sem se jal volat tam, kde sem koupil ten komp. Tam mi bylo řečeno, že cd/dvd nedávaj a že jsem si měl udělat ten recovery disk. Pak sem trochu bádal a zjistil sem, jak to funguje.

Na disku máte oddíl (partition), kterej se vám normálně nezobrazuje (třeba v průzkumníkovi), a kterej obsahuje všechna ta data a recovery disk jen umí tato data číst (něco takovýho sem našel na kdesi interentu). Tim, že sem si neudělal ten recovery disk sem vlastně přišel o přístup k tomu záchrannýmu oddílu. Zkusil sem na netu stáhnout ten recovery disk, ale házelo mi to chybu, kterou je možno opravit, ale na to nejsem dost l33t.

Nic to neřeší, jen je to moje zkušenost, ze ktereé vyplívá jako ve správne bajce poučení:Až vám příště po naběhnutí systému pokaždý bude vyskakovat hláška s tim, že si máte udělat recovery disk, tak to radši udělejte :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: