Autor Zpráva
Lukáš Průdek
Profil
Hezký den,
zajímalo by mne, jaký je rozdíl mezi klasickými procesory v PC a procesory v počítačích Apple. Hlavně myslím frekvenci, jelikož frekvence u Maců je o dost nižší.
thingwath
Profil
http://arstechnica.com/articles/paedia/cpu/p4andg4e.ars

Tady o tom je docela dost :-)
Lukáš Průdek
Profil
to thingwatch:
Díky ale nemáš něco česky. Nejsem tak sběhlý v angličtině, abych všemu porozumněl.
thingwath
Profil
V češtině o ničem bohužel nevím.
Pachollini
Profil
V Apple se používají procesory a architektuorou PowerPC, kterou vyvinula firma IBM, zatímco v PC procesory na architektuře x86, vyvinuté Intelem. PowerPC na stejné frekvenci je ve většině operací rychlejší, než x86. PowerPC je spíše RISC, zatímco Intel spíše CISC architektura. (Reduced Instruction Set X Complete Instruction Set.) Od příštího roku bude Apple přecházet na Intel. Pokud tě zajímá víc, Google uřčitě pomůže ;-)
Lukáš Průdek
Profil
A existuje nějaký poměr rychlosti procesorů Mac a PC? Například eMac používá procesor G4 1,42GHz. K jakému procesoru o jaké frekvenci klasického PC by se dal tento procík přirovnat? Díky
Pachollini
Profil
Myslím, že se to nebude dát takhle obecně říci - jiný bude poměr výkonu při srovnání např. PhotShopu, jíný u zakódování videa, jiný u šifrování, takže si musíš najít nějaké testy (benchmark), které provnávají výkon v dané aplikaci.
jonáš
Profil
Ja pracuju na Macu i na PC, mam doma Apple - Cube (G4) a pak nějakej book Acer (pentium M 725 - 1.6 GHz), a podle výkonu to vychází zhruba nastejno (mi to připadá...). Samozřejmě v tom asi bude hrat roli, že PC je book a taky windows XP přece jenom neni MAC OS X..., takže se to vlastně vubec nedá timhle způsobem srovnávat...
J
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0