Autor Zpráva
vladislav_jankovych_com
Profil
Dobrý den,
mám dotaz, který se týká webu nepřímo. Chci na svou stránku vložit word dokument s několika poli formulářů. Jedná se o dokument, který lze stáhnout ze stránky plná moc vzor. Zatím je v rtf formátu a je plně funkční, ale chtěl bych dodělat ještě .doc verzi s makrem, které by například při změně formulářového políčka "pan" na "paní" automaticky také změnilo políčko "narozen" na "narozena" atd.

Neumím jazyk VBA Visual Basic for Applications. Vím jen jak vložit do souboru makro a jak jej následně editovat. Bezbolestné nahrání makra se mi nezdařilo, protože tato funkce nefunguje při zamčeném dokumentu, což je však předpoklad pro ovládání formulářů.

Poradí mi někdo ukázkovým kouskem kódu pro mnou požadované makro? Stačí jen jednoduchá ukázka jak pomocí zvolení hodnoty v jednom formuláři můžu ovlivnit formulář druhý, pak už to předpokládám dokážu pochopit a aplikovat.

Děkuji za pomoc,
Vladislav Jankových
es
Profil *
S makrami je dosť problém.
Po štandardnej inštalácii MS Officu sú tuším zablokované.
Ak sú aj povolené, môže sa Word po otvorení súboru pýtať, či ich môže použiť.
Dalo by sa to spraviť v Exceli, s tým,
že by boli závislosti pomocou vzorcov.
vladislav_jankovych_com
Profil
Děkuji za inspiraci. S tím Excelemje to dobrý nápad. Přesto by mě uvedené řešení zajímalo.

Na stránkách bude pořád dostupný rtf dokument bez maker, o makro dokumentu jsem uvažoval jako o volitelném doplňku pro případné zájemce, s tím, že by byly uvedeny i informace týkající se vámi zmíněných komplikací.

Pro případ, že by se to nesetkalo se zájmem a nakonec bych ponechal pouze onen rtf, případně doplněný vámi navrhovanou excelovskou verzí, tak by mě pořád ještě malé proniknutí do syntaxe a použití VBA zajímalo ;).
es
Profil *
tak by mě pořád ještě malé proniknutí do syntaxe a použití VBA zajímalo ;).

Ide o samotný programovací jazyk VBA, ďalej o objektový model MS Wordu, o spoločný objektový model formulárov MS Office...
Na to sú najlepšie špecializované knihy na programovanie v MS Office, prípadne špeciálne na MS Word.
V starých MSO 97 sa dá nájsť nejaká pomoc v súboroch s príponou .hlp.
V novších MSO v súboroch s príponou .chm.
Treba si ich na disku vyhľadať.
Použitiu „Pomocníka“ aplikácií MSO som nejak neprišiel na chuť.
es
Profil *
Aby boli na disku súbory pomoci pre VBA, musí to byť pri inštalácii zvolené.
vladislav_jankovych_com
Profil
mm, tak jsem doinstaloval anglickou napovedu k VBA na svych Officech 2003. Zda se, ze to budumuset chvilku studovat... zatim nedotcen objektovym programovanim... tak snad to nejak dam do kupy ;). Dik za nasmerovani.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0