Autor Zpráva
prg?
Profil *
Upozornuju, ze to neni vtip - opravdu by me zajimala odpoved:

Mam zajem se naucit trochu programovat. Skoro nic o tom nevim.
Chapu, ze existuje vic programovacich jazyku, kterymi se programy pisou.
Nechapu ale, jestli je k tomu treba dalsi program, ve kterem se to vytvari (pro kazdy jazyk?)? Nebo se to pise napriklad v pozn. bloku a pak se to ulozi s koncovkou napr. *.exe??? A musi pak k tomu byt dalsi program jako nastroj, ktery to precte a spusti?
Fakt blbe dotazy, ale nevim si s tim rady.

Dekuji za odpovedi!
Alphard
Profil
potřebujete editor, ve kterém napíšete zdrojové kódy, může to být i Poznámkový blok, někteří ho používají, ale naprostá většina programátorů ocení obarvení syntaxe a další věci, takže potřebujete nějaký editor pro programátory, z těch free např. jednoduchý PSPad, nebo mám dobré zkušenosti s Eclipse a Microsoft Visual, ale ty už jsou i s debugery a kompilátory pro daný jazyk, je to kompletní vývojové prostředí

napsaný zdrojový kód musíte nějak spustit, a to buď jeho interpretem u nekompilovaných jazyků, např PHP, nebo ho musíte zkompilovat, např. C++, tím vznikne *.exe a potom ho můžete na dané platformě spustit bez dalších programů*
kompilátory jsou často součástí balíků, kde je kromě jiného i dokumentace, jde např. o Eclipse Java, Microsoft Visual C++ 2008 Express Edition, trochu starší (aspoň já nepoužívám nové verze) dev-c++ a další
*abych byl přesný, ještě bych měl vymezit třetí skupinu, např. Java, zdrojové kódy *.java se předkompilují na *.class, ale přesto pro svůj běch potřebují Javu
pomocník
Profil *
jestli ti poměrně vyčerpávající a moc odborná odpověd od Alpharda nepomůže .. tak se kdyžtak ozvy mě na ICQ: 200-258-396 =)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0