Autor Zpráva
Szalinski
Profil
Kupil som si čistiace cedečko ktorá ma na spodnej strane take dve štetinky.
Je pri ňom aj taka fľaštička s nejakou kvapalinou. Naňej píše Cleaning Fluid.
Chcem sa spýtať či môžem tej tekutiny nakvapkať na spodnú časť CD a vložiť ho do CD_ROM a spustiť čistiaci program. Ak to tam nakvapkat mozem tak kde na štetinky alebo na disk?
Nespravý mi tá kvapalina v CD-ROMke niečo?
habendorf
Profil
Nespravý mi tá kvapalina v CD-ROMke niečo?

Jo, vyčistí čočku :o) - teda v lepším případě. Určitě nakapat na ty štětinky, jinak RTFM.
Charlie
Profil
IMO je tohle fórum o webdesignu, schválně kdo vymyslí lepší obhajobu na čistič CD :P
habendorf
Profil
Charlie: Tahle rubrika se jmenuje "Práce s počítačem" a je přímo určena pro všeobecné dotazy s počítačovou problematikou, takže dotaz Szalinskiho je zcela namístě.
Acci
Profil
habendorf
Jenže to bylo v rubrice Problémy v začátcích. Cokoliv se netýká webdesignu, ale počítačů, směřujte do rubriky Práce s počítačem
habendorf
Profil
Acci: Jenžo to bylo v rubrice Problémy v začátcích

Pardon, tak to jo, to jsem ale samozřejmě nevěděl.
Charlie
Profil
habendorf, já jsem taky před tím viděl "Problémy v začátcích".


Acci, děkuji ti, že ses mě zastal :D
Anonymní
Profil *
ve věži to čistim kusem hadru a světe div se, stále funguje :-) v mechanice to bohužel (nebo naštěstí...) hadrem nejde
DoubleThink
Profil *
Mno šudlit čočku hadříkem bych se docela bál - vzhledem k docela jemné mechanice
marfig
Profil
Zajimavy poznatek z praxe, taky jsem si chtel vycistit mechaniku, nakapal jsem na stetinky, vlozil do mechaniky. Spustilo to docela kraval, tak jsem to zastavil a s hruzou jsem zjistil, ze stetinek na cisticim CD je polovina, hadejte, kde byl zbytek, ve vycistene mechanice :)
Anonymní
Profil *
jo, hadr je hadr :-)
Tin
Profil
proč čistit mechaniku? pokud každý cd před vožením otřu o TRIČKO, tak se tam přece žádná špína nemůže dostat... ;-))) ;-)))
Anonymní
Profil *
Už se vám někdy v CD-ROMce uvolnilo CD při plných otáčkách? Rozseká, co "najde." Moc to sem sice nepatří, ale kdo ví, o čem mluvím...
Anonymní
Profil *
proč čistit mechaniku? pokud každý cd před vožením otřu o TRIČKO, tak se tam přece žádná špína nemůže dostat... ;-))) ;-)))


A pokud ho předtím otřu OCEKÁKEM tak ho tam vůbec nemusím dávat
Radek Hrabůvka
Profil
Před pěti lety jsem si půjčil čistící CD, mechanika načítala měsíc. Znova půjčení CD+čištění, stačilo to na týden. Pořetím čičtění už jen na den. Vzal jsem křižák, špejli, vatu, isopropylalkohol (stačí i líh) a rok byl klid.
DoubleThink
Já se zpočátku taky bál. Mechanika, co nevydrží jemné ruční čištění, patří do popelnice, ale zatím tam žádná kvůli mému čištění neskončila.
AMD
Profil
My jsme s tátou rozebrali TEAC W516EB a od tý doby nejde... hehe. Slyšel jsem, že čistící CD akorát škoděj :))
JIP
Profil *
Stačí si přečíst návod a takovou ptákovinu bys neudělal.
Na čisticím CD jsou štětinky na 14 stopě,ale taky kousek plsti na 3 stopě.
Na čisticí disk.. na pls't se nanese trocha čisticí tekutiny a sfrčí se v přehrávači.
Teď se to různí.Někde je na cd nahraný text řeč co tě informuje co dál
jinak je v návodu že máš nastavit stopu 3 přejet půl minuty a nastavit 14 a přejet..Vytáhnout čisticí CD. Pojede jak bůh...

Mně to funguje dobře..
Plsť to umyje a štětinky vyčistí a usuší.
Po uschnutí štětinek lze opakovat.
av.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0