Autor Zpráva
KoLi
Profil *
Čau, mám problém, který nedokážů vyřešit. Potřebuji shodit počítač.. U kamarádů se to udělalo tak, že při zapínaní PC stiskli libovolnou klávesu. Bohužel, já můžu mačkat co chci ale stále běží zapínaní windows. Jde tu udělat i nějak jinak? Jsem v tomhle neznalec.
Díky, KoLi.
Nox
Je třeba fyzická síla, zatlačíš a počítač spadne...
Co potřebuješ konkrétně udělat?
Railbot
P5i startu můžeš leda vlézt do BIOSu nebo Setupu, popřípadě start zapauzovat.
Gekon
Nevím co myslíš tím shozením, nechceš se třeba dostat do nouzáku nebo tak něco? To se dělá F8 těsně po načtení BIOSu.
KoLi
Profil *
Přesně potřebuju uplně vymazat celý pc a nahrát znova windows.
SwimX
Tak tam strč CD-ROM s windows a ono by to samo mělo začít bootavt z ce. Napíše ti to: Pro načítáníz cd stiskněte libovolnou klávesu.... Nebo něco v tom smylu.
Pokud se ti to nestane, máš v biosu nastavené bootování přímo z HDD-0 popř nějakou variaci.
Je třeba při pouštění počítače kouknout co ti nabízí. Standartně bývá DEL na vlezení do BIOSU a nějaká klávesa např F8 na BOOT MENU. Pokud se dostaneš přímo do BOOT MENU stačí vybrat bootování z CR-ROM jiank musíš do BIOSU najít bootování a nastavit CD-ROM na první místo.
KoLi
Profil *
Když dám tedy bootování z CD-ROM tak to je už instalace windowsu? A kdy se kompletně vymaže celý PC?
yFang
KoLi
Nemyslíš zformátování disku?
KoLi
Profil *
Já chci shodit (vymazat) celý pc aby v něm byl jen windows.
SwimX
Při instalaci windowsu budeš mít možnost naformátovat celý disk = všechno vymazat a potom na krásn čistý disk nainstaluješ nové windowsi
KoLi
Profil *
SwimX
V Biosu mi to napsalo -> First boot device [HDD-0]..
Na co to mam nastavit? Když na to najedu tak mi vyjede nějaká nabídka..
Bojím se tam cokoliv udělat :D
Alphard
primárně bootuje z harddiscu
nastavte to na mechaniku, do které dáte CD
už jsem tam dlouho nebyl, ale název by měl obsahovat CD
SwimX
KoLi
Na co to mam nastavit? Když na to najedu tak mi vyjede nějaká nabídka..
Tak to změň na CD-ROM. Někdy stačí stiknout PAGE+UP popř PADE+DOWN někdy zase ENTER a vybrat z nabídky. Prostě tam dostaň CD-ROM

Bojím se tam cokoliv udělat :D
Neboj. Zkoušej :) Když něco uděláš špatně ukonči BIOS, a neukládej změny. :)
KoLi
Profil *
Díky všem co mi pomohli :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0