Autor Zpráva
jamy
Profil *
chtěl bych poradit jak mam spustit instalaci windows XP v linuxech Ubuntu 8,04
Miloš
v linuxech
Kolik těch Linuxů máš?

XP je operační systém
Linux je operační sytém

Pokud chceš pod jedním operačním systémem provozovat jiný, použij nějaký „virtuální počítač“.
Po Linuxem je to např. VirtualBbox nebo VMWare.

Pokud chceš pod Linuxem spouštět jen některé windowsové aplikace, při troše štěstí je rozchodíš pod Wine.
jamy
Profil *
mam jeden Ubuntu hard heron (8,04) myslel jsem to jako odinstalovat linux a nainstalovat win Xp
svadla
dvakrat hledej, jednou se ptej
google odinstalovat ubuntu
Miloš
Jestliže máš v počítači nainstalovaný jen Linux a chceš jen Windows, spusť normálně indstalaci Windows a před otázkou, kam je nainstalovat, zruš všechny oddíly a vytvoř jeden nový (buď o max. kapacitě, nebo menší a další oddíly vytvoříš až po instalaci ve správci disků).
jamy
Profil *
nio jo ale jak ji mam spustit jo a dik za ten odkaz
jamy
Profil *
jj dekuju nasel jsem jak tto odstranit primo z ubuntuj cd
Joker
jamy
nio jo ale jak ji mam spustit jo a dik za ten odkaz
Instalační CD/DVD Windows se spouští samo. Stačí nastavit v BIOSu počítače, aby hledal systém dřív v optické mechanice než na disku a pak při startu počítače mít tu instalačku v mechanice.
jamy
Profil *
dikes
jamy
Profil *
nemohl bys mi napsat nak presnejct ja jsem ted dival a nemuzu to najit
Miloš
Bývá nastaveno automaticky.
Poznáš podle toho, že strčíš CD hned po spuštění počítače. Když naběhne instalace (výzva k zmáčknutí klávesy), tak je boot z CD nastaven.

Jinak v BIOSu musíš najít něco jako boot sequention, bott priority, first boot device nebo tak nějak (záleží na konkrétním BIOSu). a tam jako první zařízení vybereš CD (DVD bývá označováno za CD, nenech se vyvést z rovnováhy).
jamy
Profil *
ddekuji uz to formatuji takze vam moc strasne dekuju za tu vasi obetavost mi pomoct
diki moc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: