Autor Zpráva
clovekpodjestedem
Profil *
ahoj, jak napovídá už název, mám problém s padáním exploreru.exe :) stává se to jen když chci otevřít složku D:/Hudba. netušim co s tou složkou je, nejde ani smazat nebo přejmenovat, a hlásí to něco jako "k této operaci nemáte potřebné oprávnění". přitom mám účet admin a UAC je vypnutý. mám Vistu home premium. můžete mi poradit co s tim? dík :)
Tomasds
Profil
Zkus spustit DOS konzoli přes Start/Spustit .. cmd.exe, pak přes Ctrl+Alt+Del sestřel explorer.exe a v té konzoli zadej del d:\hudba
Měsíček
Profil
Reaguji na člena Tomasds:

Nebyl by lepší raději příkaz
RMDIR "D:\Hudba"
pokud si dobře vzpomínám příkaz "del" maže pouze soubory.
Tomasds
Profil
Měsíček
Byl, máš pravdu, už dlouho jsem to nepoužil.
clovekpodjestedem
Profil *
Měsíček
aha, a rmdir je prejmenovani? diky. a este pro bfu, pak ten explorer zase zapnu pres spustit?
Měsíček
Profil
Reaguji na "Clovekpodjestedem":

"aha, a rmdir je prejmenovani? "

Ne. Příkaz "RMDIR" znamená "Smazat složku => Remote Directory". Pro přejmenování slouží příkaz "REN" a nebo "RENAME".

Pozn. Jen tak pro zajímavost pro smazávání složek spíše doporučuji používat "RD"

"diky. a este pro bfu, pak ten explorer zase zapnu pres spustit?"

No, nikdo neví jestli se k němu dostaneš ;) .. myslím k tomu "Spustit" .. kdyžtak v případě nouze Ctrl+Alt+Delete a tam karta "Soubor" -> Nová úloha (Spusit ..) a tam napíšeš tuším "explorer" nebo "explorer.exe".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0