Autor Zpráva
pirik
Profil *
Ahoj,
mám tento problém s počítačem. Když ho zapnu, tak mi tam naskočí místo pracovní plochy s ikonama černá obrazovka s tímto nápisem:
Reboot and select proper Boot device or insert Boot Media in selected Boot device and press a key

Můžete mi prosím vysvětlit co s tím mám dělat?
Děkuji za pomoc
Timy
Profil
Nemáš tam třeba strčenou flashku? Psal mi to notebook, když jsem v něm nechal flashku.
pirik
Profil *
ne nemám, ale na tom místě kam se vkládá svítí kontrolka
pirik
Profil *
tu tam strčenou nemám, ale na tom místě kam se strká svítí kontrolka
BetaCam
Profil
pirik

Bud máš někde strčené médium s větší boot prioritou na kterém není systém. Většinou to bývá disketa. Nebo se ti uvolnily kabely od HDD. Poprípadě si ti někdo hrál v biosu.

Postup :

1) Vyndat všechny přenosné média.
2) Zkontrolovat v biosu nastavení bootování.
3) Zkontrolovat jestli byos vůbec vidí disk se systémem.
4) Pokud ne domáčknout kabely k disku.
5) opakovat bod 3) a 2)
kvelbik
Profil
hm hm....to se mi taky jednou stalo a pak jsem to celé musel přeinstalovat
Plaváček
Profil
kvelbik

hm hm....to se mi taky jednou stalo a pak jsem to celé musel přeinstalovat

To má být rada nebo doporučení?
Bubák
Profil
hm hm....to se mi taky jednou stalo a pak jsem to celé musel přeinstalovat
Mi se to stalo vícekrát, ale nikdy jsem to nemusel přeinstalovat. Pokud nepomohla rada od Timiho, zařiď se podle BetaCama.
Máš nějaké podezření, proč k tomu došlo? Třaba fyzická manipulace s hardiskem, pokusy s linuxem...
Doporučení zní, nepodnikej nevratné kroky (formátování... ), zpravidla jde situaci zachránit.
NoName
Profil *
"tu tam strčenou nemám, ale na tom místě kam se strká svítí kontrolka" - Jestli sviti porad, tak je prepolovany napajeci kabel od disketovky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0