Autor Zpráva
Flavicius
Profil
Dobrý den,

už jsem přečetl tuny materiálu o zapojení wifi atd., ale přecejen, než koupím hw, bych se chtěl ujistit, že mně to bude fungovat :).

Takže, nyní mám LAN ethernetový internet rozvedený do 2 pc pomocí switche.

Chtěl bych ale oba pc připojit bezdrátově, čili bych rád místo switche koupil wifi acces point. Pokud jsem to správně pochopil, tak si je switch a AP docela podobný až na použité technologie. Prostě to připojím na LAN drát, který přistupuje k internetu a počítače s nastavenými ip adresami (popř. dhcp) podle poskytovatele (ne podle AP nebo switche) připojím k tomu.

Konfigurace switche probíhá automaticky, u AP si nejsem jistý, ale zřejmě se to dá nakonfigurovat přímým kabelovým spojením s pc že (zadám prostě do prohlížeče ip adresu AP)? - co se tu dá konfigurovat? :)

OK, pokud je to, jak píšu, neměl bych mít problém, ale opravdu bych chtěl ujistit...

Pak mám ještě otázku, co by se stalo, kdybych místo samotného AP koupil wifi router? Znamenalo by to, že bych router připojil ke drátu, nakonfiguroval ip a ostatní počítače by se k němu připojili pomocí dhcp? Čili by mně vlastně vznikly dvě sítě. Jedna ethernetová a jedna wifi... to je asi jasné :) ...u AP se ovšem pořád připojuji jen do jedné že?


Ehm, omlouvám se za zmatený dotaz, snad to někdo pochopí :)

Díky za každou odpověď.
Medvídek
Profil
Router si koupit můžeš, záleží, jak ho zapojíš, jestli jako klienta, nebo AP. Konfiguruje se přes UTP kabel zadáním adresy (často 192.168.1.1) a přihlášením do administrace.Tam už si nastavíš jak DHCP, tak Wi-FI, zabezpečení Wi-Fi a další. Pak se samozřejmě mužeš připojovat jak přes Wi-Fi, tak přes UTP kabel :)
Mike8748
Profil
Flavicius
lepsi nez samostatny AP je router s wifi (usetris minimalne jednu zasuvku elektriku)

treba takovej Edimax BR-6104WG, drahy to neni, pripojit muzes dratem 4 zarizeni, a ma to wifi. mam to doma, dratem napojeno par pocitacu, pres wifi mi jedou dalsi 4 zarizeni, dosah dost velkej na pokryti celyho domku
Flavicius
Profil
Díky hoši, koupím router :)
ccffmm
Profil *
Ahoj,

Potřeboval bych pomoc mám wifi router jsem přihlášenej na stránce routeru ale nevim co se tam nastavuje aby mi sla wifina díky za odpoved.
Mike8748
Profil
ccffmm
a co takhle treba poskytnout aspon zakladni informace jako treba co za router mas? jakej model? vyrobce?

napadlo te precist si manual ?
Fils.cZ
Profil *
Zdar...Pochopil jsem to tak asi že když koupím Wifi Router s temito funkcemi :

Wi-Fi AP, Home gateway, Router, DHCP, DMZ, Firewall, IEEE 802.11b/g, max. 54Mbit/s; 64/128/152-bit WEP, WPA, WPA2; 1x WAN, 4x LAN, 1x konektor ext. antény

Tak že KDyž připojím z Modemu kabel do toho routeru tak se bude vysílat WiFi připojení?
bohyn
Profil
Fils.cZ
Neni lepsi koupit rovnou WiFi modem? Takhle budes mit 2 krabice na stole a 2 obsazene zasuvky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0