Autor Zpráva
Eanej
Profil *
Ahoj
mam problem s formatovanim disku, na kterym predtim bezel Win XP profi SP1. Ten ze zahadnych duvodu nejde pustit - proste to nenanjde system a cd/dvd nemam. Posledni pusteni winu bezel pri startu nejakej program chckdisk , kterej sem samozrejme stornoval (z casovych duvodu..)
Mam jen instal/live cd linuxu (ubuntu) tim to sice de rozbehnout ale pri instalaci (resp formatovani) se to vzdy sekne na 5 procentech a nejde to dal...

prosim o help... tohle se mi stalo uz jednou - taky neslo formatovat tak sem koupil rovnou novej disk
Davex
Profil
Posledni pusteni winu bezel pri startu nejakej program chckdisk , kterej sem samozrejme stornoval (z casovych duvodu..)
To bylo to nejhorší, co jsi mohl udělat.

pri instalaci (resp formatovani) se to vzdy sekne na 5 procentech a nejde to dal
HDD bude vadný. Během formátování si v linuxové konzoli vypiš chyby pomocí příkazu dmesg.
Eanej
Profil *
kupodivu slo z toho live cd vymazat celej HD a zformatovat na FAT32 , uz instaluju linux tak to snad pude .)
Oto Kapin
Profil
jestli nemůžeš spustit windows nebo-li nainstalovat či formátovat disk,tak použij tento nástroj
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/spra va_disku/gparted-livecd/
Mně dost pomohl,protože jsem měl v notebooku Acer rozdělen od výrobce disk na dva oddíly a nemohl jsem z přechodu z Visty na XP pořádně naformátovatdisk a instalace mi říkala errory,ale nakonec jsem použil toto,je to LiveCD distribuce tzv malého linuxu,kterým smažeš odíl a vytvoříš nový,jen si musíš pak zvolit ty nového oddílu NTFS a hned až to bude gut,tak to vypni a restartuj.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0