Autor Zpráva
sloxx
Profil *
Mam stolni pc s internetem ( ANTENA -> kabel -> router -> kabel -> stolni pc ) a pak mam notebook. Potrebuji na notebooku rozchodit internet pres wifi a nevim jak na to :( Podle me se staci pripojit bezdratove k tomu routeru ne ? nebo to nejde? ten router je ieee 802.11 a/g access point ma 3 sdirky LAN .. na jednu sou kabelem pichnuti sousedi, na jednu muj pc a jedna je volna ... dokaze mi nekdo s timto probleme poradit ?
srigi
Profil
Bohuzial to asi nebude router, lebo popisana schema ANTENA -> kabel -> router naznacuje, ze je to zariadenie pracujuce ako klient. Cize sa v podstate sprava ako prijimac a teda nemoze zastavat funkciu APcka.

Bude to kciet dalsie zariadenie.
4li
Profil
Potrebujes nieco taketo:
ANTENA -> kabel -> MODEM (ty si ho nazval ako router) -> kabel -> WIFI ROUTER -> kabel -> stolni pc
srigi
Profil
4li
Heh, ten MODEM asi nebude modem ale skvor OvisLink.
4li
Profil
srigi
No jasne.. ved sa chapeme ;)
JJas
Profil *
Prosím vás a čo je vlastne ten OvisLink ? Som to hladal a to je výrobca modemov a routerov správne ?
Lebo v podstate mám rovnaký problém, internet mi bežal na jednom počitači cez microcom modem, teraz som kupil WiFI router D-Link, a nemožem to spojazdniť kvoli koncovkám na kábloch, router sa rozbehne ked doňho dám iba 8-žilový, a do splittru od ISP by mal isť iba 2-žilový, lenže s takými koncovkami aby som mohol spojit splitter a ten router mám iba 4-žilové káble. Tak teraz neviem či mám kupiť 2-žilový áabel s rôznymi koncovkami ( vacsia, mensia ) , alebo 8-zilovy (vacisa mensia koncovka ).

Alebo k routeru MUSIM mať aj modem ? Nedá sa tak že router napojim priamo do splittra od ISP ?
Ináč ten modem ma iba jeden vstup a to na kábel zo splittra ( 2-žilový ) a jeden výstup USB do PC.

Skúšal som zapojenie: Anténa-Kábel-Splitter-2 žilový kábel-WiFi router- a odtiaľto už mám iba 4 LAN porty, to znamena že to nijak nemám spojené s pc, ako to mám spojiť ak NECHCEM použiť modem ? Alebo to proste bez modemu nejde ?

Moc díky ak sa niekto ozve.
Medvídek
Profil
Anténa -> Router, kterej funguje jako Klient i jako AP :) má dvě nezávislé antény :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0