Autor Zpráva
Timy
Profil
Koupil jsem si nový HDD, ale ne a ne ho zapojit. Takže co jsem provedl: Vzal jsem růžový SATA kablík a strčil ho do SATA díry v kompu. Napájecí kabel jsem napojil na něco, co vypadalo hodně podobně a mělo to stejný konektor. Spustím počítač, Vista najde nové zařízení a nainstaluje ovladače. Nahlásí, že vše funguje jak má. Ve správci zařízení ten disk normálně vidím, stejně tak v BIOSu. Ale jinak se na ten disk vůbec nemůžu dostat, v Tento počítač zkrátka není vůbec vidět. Při startu systému mi to dále hlásí: „Detecting drives done, no any drive found“. Mám Vistu.

Poradíte, prosím?
nightfish
Profil
Ale jinak se na ten disk vůbec nemůžu dostat, v Tento počítač zkrátka není vůbec vidět.
je naformátovaný? (tzn. je na něm vytvořen filesystém?)
pokud ano, je oddílu přiřazeno nějaké písmeno?
Timy
Profil
nightfish
je naformátovaný?
Nevím jak ho naformátovat, když ho nevidím v OS.
Gekon
Profil
Tento počítač - right click - spravovat - správce disků
Zdeněk Košťál
Profil
Timy
Jaký HDD máš? Já si kupoval MyBook a taky jsem ho neviděl, ale pak mi to došlo - primárně to bylo pro Mac a tak jsem na něm musel udělat NTFS oddíl po zformátování.
Miloš
Profil
Zdeněk Košťál
udělat NTFS oddíl po zformátování
Snad naopak, ne? Napřed vytvořit oddíl a ten pak zformátovat jako NTFS.
Jediné formátování, které se provádí před vytvořením oddílu, je nízkoúrovňové (low level). To ale v běžný uživatel v dnešní době, pokud vím, nemá potřebu provádět (naopak riskuje poškození disku). Já něco takového dělal naposledy u 386 s 80megovým diskem.

Timy
Co ten správce disků (viz Gekon)?
Timy
Profil
Do správce disků jsem se dostal, dal jsem „vytvořit jednoduchý svazek“, prošel průvodcem a na konci mi to napsalo „Operaci nelze dokončit, protože disk není spuštěn“.
Gekon
Profil
Timy
Zkus to samý udělat v nouzáku.
Timy
Profil
Gekon
Nepomohlo, hlásí to na konci stejnou chybu :-(.
Gekon
Profil
No a zkoušels jinej kablík, nebo jinou zdířku?
Timy
Profil
Jinou zdířku jsem zkusil a nepomohlo. Jiný kabel momentálně nemám po ruce. Může být chyba ještě jinde než v kabelu? Asi to nebude důležité, ale mám tento disk.
Davex
Profil
Zkus vytvořit menší partition (třeba 10 GB) a naformátovat jí jako NTFS. Jaký máš SATA chipset na základní desce?
Timy
Profil
Davex
Zkus vytvořit menší partition (třeba 10 GB) a naformátovat jí jako NTFS.
Jak to mám udělat? Když chci formátovat ve Správci disků, tak mi to napíše, že disk není spuštěn.

Jaký máš SATA chipset na základní desce?
Mám tuhle základní desku.
Davex
Profil
Můžeš sem prosím vložit screenshot, jak je ten disk vidět ve Správci disků?

Pokud nejde ani vytvořit/smazat partition, tak doporučuji upgrade BIOSu na nejnovější a v Setupu přepnutí na SATA native mode (AHCI mode).
Timy
Profil
Davex
http://bordel.havrlant.net/disk.png
Davex
Profil
V kterém z následujících kroků do hlásí chybu?
1. Pravé tlačítko na nápisu "Disk 2..." - příkaz Inicializovat
2. Pravé tlačítko na Nepřiřazeném místě - příkaz Nový oddíl (projít průvodcem přiřazení disku a naformátování jako NTFS)
Timy
Profil
Davex
Seš Bůh :-). Předtím jsem klikal přímo na prázdné místo, nevěděl jsem, že se ještě disk musí „Inicializovat“. Díky moc. Teď se disk formátuje, tak už to snad bude všechno OK.
Davex
Profil
Není zač, to jsou léta praxe. Občas jsou chybové hlášky ve Windows hodně mimo.
qwert29
Profil *
Měl jsem ten samý problém........ znova opakuji Devex, jseš Bůh .......taková blbost jako Inicializovat disk a nikde jsem to nedohledal. Já přidával druhý HDD do notebooku. Díkes.
imploder
Profil
Není to inicializování nějaká specialita Visty? Nepamatuju si, že by v XP bylo něco takového potřeba, disk se normálně naformátoval. Ale možná mám jen špatnou paměť.
Medvídek
Profil
Timy
Někdy mi pomohli nástroje jako Parted Magic LiveCD 4.3, dokáže to zázraky. Stalo se mi, že WIN viděli disk jako prázdný, ale já tam měl 800GB dat. Přes tenhle program to šlo opravit.
xmaxx
Profil *
Pro: Davex

taky děkuji za radu, to by mě nenapadlo, že se musi kliknout na ten název a inicializovat. Velmi dobrá rada.
tykev
Profil *
Taky se pripajim ke vdeku Davexovy. Po pulhodine klikani, prohazovani kabelu a restartovani jsem zkusil Google a nastesti jsem se dostal na tyto pages. Diky Davex! Diky tvemu prispevku to trvalo "jenom" 31 minut :-)
Oník
Profil *
Mne to aj ked dam inicializovat, (vyskoci tabulka s dvomi moznostami - MBR a GPT) nech dam hociktoru, napise mi ze "disk není připraven".
Je to 40GB ata disk zo starsieho NB v boxe pripojenom cez USB. Vista 64
Majklb
Profil *
Zdravím, mám podobný problém - interní 2,5" diskem z ntb, který jsem si chtěl připojit k pc přes káblik sata/2,5" IDE/3,5" IDE to USB mi po připojení sice disk zobrazí ve správě disků ve správci počítače, ale je u něj šipka dolu a neznámí a neinicializováno. Když se pokusím o jakoukoli inicializaci - jak MBR, tak GPT tak to napíše "zařízení není připraveno". Nevíte někdo co s tím? Je to poškozený disk nebo to je jen sw problém?
Davex
Profil
Možná pomůže restart PC se zapojeným externím diskem nebo inicializace při přihlášení pod účtem administrátora. Někdy také bývá problém s nekvalitními a příliš dlouhými USB kabely - nepřipojuj disk do předních USB konektorů, ale použij zadní, které vedou přímo ze základní desky.
Oník
Profil *
no ja som ho skusal do kazdeho USB, a vypisalo mi to aj tak....
dokonca som ho skusil aj cez redukciu na IDE kabel vnutri v PC, IDE3,5-IDE2,5 a po nastartovani PC zostala cierna obrazovka. Akoby chcel bootovat z neho ale nemoze
v biose sa mi neda vybrat, z ktoreho disku bootovat
Sonics
Profil *
Chtěl jsem se zeptat mám v plánu si koupit Seagate Barracuda 7200.11 3.5" 500GB ST3500320AS
A jelikož mám ještě Winy xpčka dokážou Disku vytvořit Oddíl a naformátovat jej ?? Při instalaci windowsů jako to šlo u ATA Disků ??
Nebo to budu muset naformátovat sám například v programu Partition Magic 8 ??
Předem díky za Odpověď :-)
Bohouš
Profil *
Takže další díky Davexovi. Škoda, že to v Microsoftu nenapsali do nápovědy Windows.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0