Autor Zpráva
Kazimir
Profil *
nevi nekdo jak ve widlich udelat stejne jako je kliknuti pravym tlacitkem mysi a otevrit soubor v programu, ale pomoco CMD? nebo BAT?
potrebuji aby se mi mi jeden soubor otviral v aplikaci EXE, ale soubor je *.bat tak mu nemuzu priradit ten EXE ve woknech
xerno
Profil *
Kazimir
No, jestli jednoduše chceš aby se ti bat soubory otevíraly jako exe, stačí jim to přiřadit ve vlastnostech nebo v nástroje>možnosti složky>typy souborů
jestli v cmd chceš normálně otevřít nabídku, jako bys na soubor klikl ve win pravym myšidlem, tak klikni pravym dlouze, mělo by se stát to samý.
DoubleThink
Profil *
BAT je dávkový soubor shellu. Programy (exe) často mají jako některý z parametrů cestu k souboru, který mají po spuštění otevřít. Například:
notepad.exe "c:\soubor.txt"
Kazimir
Profil *
Diky Xerno, ale nejsem az takova lopata a pisi, ze jde pouze o jeden soubor a nechci mu prirazovat zadnou aplikaci-program.

Priklad DAUBLE THINK je presne to co jsem potreboval, funguje to. Ja to jiz sice predevcirem rozchodil trochu jinal, ale podobne, ale presto diky, priste alespon nebudu muset patrat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0