Autor Zpráva
wft
Profil
Dobrý deň, vymenil som ram v notebooku z 1GB na 4GB.Mám hp pavilion dv6000 z OS WinXP professional. Ukazuje mi však že tam mám len 3GB. Má niekto s tímto notebookom skúsenosťi? Ak by som tam dal Vistu bude akceptovať celých 4GB alebo je toto obmedzenie nie v OS ale v notebooku?
SwimX
Profil
Ano je to tím že tvůj operační systém je pouze 32 bitový tzn. vidí a dokáže pracovat pouze s 3Gb ramek. Budeš muset přejít na 64bitový operační systém ať už XP nebo win Vista. Pak je eště otázka zda tvůj Chipset dokáže púracovat s 4GB ramek..
wft
Profil
To hádam hej, je to nový notebook. Mal som predinštalovanú Vistu, no iba 1GB ram a tak som tam dal XP. Teraz som si však dokúpil 4GB a chcem tam dať opäť Vistu, ale tá moja je 32bitová, takže neviem či sa niečo zmení.
SwimX
Profil
Nezmění se nic, stále to bude pracovat jenom s 3GB Ramek, musíš sehnat 64bitové Visty, nebo se spokojit s 3GB :)
DoubleThink
Profil *
Ano je to tím že tvůj operační systém je pouze 32 bitový tzn. vidí a dokáže pracovat pouze s 3Gb ramek.
To omezení je 4GB. V reálu by 32bit systém měl vidět tak cca 3.5 GB. Tady bych spíš sázel na omezení desky.
Timy
Profil
DoubleThink
"Aby se předešlo možným problémům s kompatibilitou ovladačů, omezují 32bitové verze systému Windows Vista celkovou dostupnou paměť na velikost 3,12 GB."
~ Microsoft
bohyn
Profil *
Hledej na googlu rozsireni PAE. To je 36-bitove adresovani pameti. XP ho podporujou aspon teda profi verze. Zadava se jako paramert pri bootu, ale podrobnosti nevim.
wft
Profil
Ďakujem všetkým za pomoc, vyriešim to teda tak že si nainštalujem Vistu 64.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0