Autor Zpráva
david14
Profil *
Dobry den, kupil som si pred par dnami router, zapojil, nakonfiguroval, skusal som nastavit domacu siet pre moje 2 kompy (na oboch XP), co sa mi ale nepodarilo a teda nevidim v miestach v sieti ten druhy pocitac, ale net ide vpohode na oboch.. No ale ked zapojim internet do jedneho priamo, ako po starom, zobrazuje sa mi ze sietovy kabel je odpojeny, nechapem tomu.. Takze prakticky bez routera nemam net a to musim nejak opravit.
Diki za rady/
Mistr
Profil
david14
Pokud zapojíš net přímo do jednoho počítače a chceš se na net připojit i na počítači druhé, musíš na tom prvním povolit sdílení internetu. Udělal jsi to?
david14
Profil *
Nie to nie je co ja chcem, ja sa viem pripojit na net cez router so 4 pocitacmi, problem je ze bez routra (keby napr. vypadla elektrina) sa mi do internetu pripojit nejde lebo ked dam kabel do pocitaca priamo pise ze nie je siet. V tomto pripade mi staci sa pripojil len s jednym pocitacom
cahik
Profil *
Ja bych rekl, jestli nebude problem s IP adresou. Neni nahodou na routru nastavena pevna IP? Router predava dal nejspis dynamickou, takze pokud by ses chtel pripojit primo, tj. bez routeru musis zmenit nastaveni sitovky na kompu tak aby odpovidalo nastaveni toho routru.

Btw: pokud vypadne elektrika, tak ti tohle reseni patrne na nic nebude, protoze ten vypadek dost pravdepodobne postihne i tu vnejsi sit, pres kterou se na net pripojujes.
david14
Profil *
v statuse routra sa pise:
Connection Type Dynamic IP
a tiez poskytovatel vyzaduje dynamicku IP takze v sietovke je nastavene ziskavanie IP automaticky.. alebo mam nieco ine zmenit?

no a k vypadku relektriny neviem ako daleko maju zosilnovac a tie ich routre ale stale mi internet siel aj pocas vypadku rovnako ako telefon (mam laptop)
Guzon
Profil *
tak to potom nwm

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0