21. září bude sraz! Od 18.00 v restauraci Tradice v Praze u Anděla
Autor Zpráva
Vařeka
Profil *
Mám zavedený Internet klasickým síťovým kabelem na kterém je povolena pouze jedna IP adresa. Jakým zařízením lze co nejlevněji udělat následující: Kabel s netem půjde do přístroje (něco jako HUB), který se bude přihlašovat pod jednou IP adresou - tou povolenou. K tomuto zařízení bude připojeno několik PC jako ke klasickému HUBu a pokud budou chtít přistoupit do netu tak to zařízení změní nejich sdresy na tu svoji jednu. Prosím, jak se takové zařízení, co by to umožnilo jmenuje a kde se dá co nejlevněji koupit. Prosím, nedávejte mi rady typu: Ať ti povolí víc adres a pod. sdílet net z jednoho PC do druhého také nechci... (jeden PC by musel být pořád zapnutý)
thingwath
Nějaký laciný router pro domácnosti včetně switche. Vyjde na pár tisícovek, ale konkrétní zařízení si nech doporučit od někoho jiného, já to jaktěživ nepoužíval.
Vařeka
Profil *
Ten router = hardware konfigurovatelný přes PC (tedy nastavení jeho IP adresy pro přihlášení k netu) Co se v něm všechno konfiguruje??
kazatel
Profil *
A jak zjistím, jestli mi někdo neoprávněně neprovádí takovouhle fšivárnu na mé vlastní síti???
DoubleThink
Profil *
Pokud je ta podsíť udělaná šikovně, tak to nepoznáš.

Jinak se to dá poznat podle odlišného údaje "time to live" odchozích packetů. U jednoho zapojeného PC by měl být pořád stejný, u packetů z podsítě se bude lišit (pokud si na to nedá ten dotyčný pozor).
uplne jinej martin
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=26250
konfiguruje se to přes prohlížeč, viz návod.

nebo taky někde najís starý PC (cca P1@100MHz), natáhnout tam jednoduchý linux a dvě sťovky, přidat switch a je to.
konfiguruje se to přímo, můžeš si tam rozběhnout i vlastní http/ftp/... server, viz know-how

Jestli se na tohle necítíš a jsi z Prahy, nabízím ti své služby (mail viz profil)
Anonymní
Profil *
kazatel

- v routeri sa dá nastaviť enable secret a password v line console. Tak zabrániš tomu, aby sa ti v nastaveniach kutral dakto iný. To by problém nebol. čo je ale horšie, ak chceš, aby ti to fungovalo čo najlepšie, potrebuješ pripojenie k inému routeru cez serial kábel. Ten mať ale s najväčšou pravdepodobnosťou mať nebudeš. Môžeš sa teda napojiť na WAN (internet) cez modem, ktorý má Fa kábel (krútená dvojlinka - ASI priamy) potom ešte musíš nastaviť routing protocol a podobné vecičky. Má to oproti switchu výhody, lebo to máš celé pod kontrolou. Ale treba to vedieť nastaviť.

uplne jinej martin

- switch sa síce dá konfigurovať cez prehliadač, ale to najprv musí byť povolené z konzoly. Ja osobne používam HyperTerminal, alebo telnet cez príkazový riadok vo win.
uplne jinej martin
uplne jinej martin

- switch sa síce dá konfigurovať cez prehliadač, ale to najprv musí byť povolené z konzoly. Ja osobne používam HyperTerminal, alebo telnet cez príkazový riadok vo win.

myslím tím, že všechny routery téhle kategorie mají na nějaké adrese 192.168.x.x (bližší specifikace v návodu) jednoduchý webserver, kde se nakliká vše potřebné.
kazatel
Profil *
to anonymní

nevím jestli mluvíme o tomtéž??? samozřejmě že má člověk svůj router pod heslem atd.,
ale jak zjistím, že mi na sítí někdo místo PC nenapíchnul další router a z něj x dalších PC které se mému routeru přirozeně hlásí pod jednou IP?
uplne jinej martin
ale jak zjistím, že mi na sítí někdo místo PC nenapíchnul další router a z něj x dalších PC které se mému routeru přirozeně hlásí pod jednou IP?

třebas z doby ttl u paketů pokud by si to dotyčný neošetřil.
zkus pohledat na abclinuxu.cz nebo na root.cz apod.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0