Autor Zpráva
Mistr
Zdravím!

Mám dotaz na stálé internetové připojení. Chtěli bysme být stále připojeni k internetu, na druhou stranu se zas nebude jednat o nějaké velké přesuny dat (především e-maily a občas CADové výkresy o velikosti cca 1 MB). Co byste nám doporučili a případně od kterého poskytovatele?

Bydlím ve starší zástavbě v Praze 8, ulici Na Truhlářce.

Díky.

P. S.: Pokud nechcete zde dělat reklamu, pište mi, prosím, odpovědi na můj soukromý e-mail:

OnlyForYou@centrum.cz

Díky.
habendorf
ADSL 512/128, 3GB měsíční trafic, cca 750 Kč/měsíc
Osobně dobrá zkušenost.
Mistr
A jaké byly náklady na pořízení? Musel jsi mít i nějaký nový (speciální) ADSL-modem? Promiň mi kdyžtak mou laickou otázku?
thingwath
Na ADSL je samozřejmě potřeba odpovídající ADSL modem. ADSL je prostě od dial-upu příliš odlišné, i když běží na stejných drátech.
habendorf
Jasně, potřebuješ ADSL modem, cenově je to únosné (podle dotazu tipuji, že jste nějaká menší firma).
Viz třeba http://www.telepoint.cz/katalog.php?kid=9
Martin
Já mám Alcatel Speed Touch 510i a je víc než lepší.
habendorf
Martin: Já taky :o), konkrétně ten typ s 4x ethernet, naprostá spokojenost. Mám na to ještě napojenej WiFi AP, teď ale koukám, že už se vyrábí modem+WiFi v jednom a vychází to mnohem levněji (sakra).
habendorf
Mistr: Ještě něco - pokud chceš na lince i volat, budeš potřebovat ještě spliter, což je určitě dost levná záležitost. Slouží k rozdělení přenosového pásma linky pro hovory/data.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.