Autor Zpráva
KoLi
Profil
V poslední době se mi počítač chová divně. Restartuje se sám od sebe. Restartuje se většinou při hraní hry (hraju FIFU). Píšu většinou, protože se někdy restartuje i když pracuju v photoshopu. Počítač jsem rozebral a vyčistil jsem prach. Zkontroloval jsem správné zapojení ramky atd. (dozveděl jsem se, že mohla být posunutá). Test na ramku je taky v pořádku. Někde jsem četl, že to mohou způsobovat špatné kondenzátory. Opravdu, těch věcí, co by mohli způsobit samovolný restart je mnoho. Proto se Vás ptám, jestli s tím nemáte někdo nějakou zkušenost? Pomohli by mi různé tipy, kterými bych se mohl k problému dostat.

Přikládám screen se zprávami o chybách link. Doufám, že mi pomůžete.
DJ Miky
Profil
Opravdu to může být téměř čímkoliv. Hlavní důvody bývají přehřátí (stáhni si SpeedFan a při zátěži koukni na teploty) nebo třeba vadný/nestíhající zdroj (5 let starý no-name zdroj moc spolehlivý nebude).
KoLi
Profil
A jak se dá otestovat zdroj?
Bubák
Profil
Doma těžko, to už je jednodušší půjčit si lepší zdroj a vyzkoušet ;-)
KoLi
Profil
Bubák
Zdrojem se rozumí kabel?

DJ Miky
Nikdy jsem v tom programu nedělal. Koukám, že ty teploty jsou hodně kolísavé. V jednu chvíli mi ukazuje 60C a hned na to 21C. Je to normální?
Davex
Profil
Někde jsem četl, že to mohou způsobovat špatné kondenzátory.
A na ty kondenzátory jsi si díval? Pokud jsou vyboulené nebo vyteklé, tak je to ta příčina samovolných restartů (u počítačů starších jak 3 roky naprosto běžné).
KoLi
Profil
Davex
Tak se na to můžu podívat. A když budou vyboulené, dají se koupit nové? Nebo co s tím?
nightfish
Profil
Zdrojem se rozumí kabel?
zdrojem se rozumí zdroj

A když budou vyboulené, dají se koupit nové?
dají, ale výměna není úplně triviální
takže buď seženeš někoho, kdo to udělá a nebo koupíš novou desku
KoLi
Profil
Kondenzátory na desce se zdaji být normální (nevyboulené). Co dál?
Davex
Profil
Mohl jsi pokračovat v původním vlákně. Takto se dočkáš jen opakovaných odpovědí.
Nainstaluj aktuální ovladač grafické karty, otestuj paměť Memtestem, otestuj disk na vadné sektory, prověř správné usazení chladiče na CPU, vyměň zdroj, a nebo můžeš počítač odnést do servisu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0