Autor Zpráva
SwimX
Profil
Dobrý den,
mám v excelu tabulku, se spoustou maker. Potřeubji, při spuštění makra, vytvořit v outlooku nový adresář. Je náká možnost? Náký příkaz?

Děkuji
Tomasds
Profil
dim olapp as outlook.application, nsp as outlook.namespace
set olapp = new outlook.application
set nsp = olapp olapp.getnamespace ("MAPI")

nsp.folders.item ("osobní složky").folders.add "moje složka", olfolderinbox 'složka na rootu
nsp.folders.item ("osobní složky").folders.item ("Doručená pošta").folders.add "muj kalendar", olfoldercalendar 'kalendar pod dorucenou postou

olapp.quit


Dlužíš mi pivo. Dneska jsem v dobrém rozmaru, tak jsem chtěl udělat dobrý skutek - opsal jsem to ručně z knížky.

Je to v syntaxi VB6. Pro současný excel se to bude možná mírně lišit a každopádně budeš muset v tom xls zadat, aby si to sáhlo do patřičných dll. Ale s tím už neporadím, jak říkám, můj poslední VB byl šestka a poslední VBA byl v excelu 2000.
_es
Profil
Dúfam, že pod Outlookom v dotaze myslíš Outlook a nie Outlook Express.
V Exceli v editore VBA -> Tools -> References -> nájsť tam knižnicu pre Outlook
Ďalej postupovať podľa objektového modelu Outlooku, určite k tomu niečo nájdeš na internete.
V Object Browseri by sa mali dať tiež nájsť objekty, metódy... Outlooku.
Tento postup je asi najlepší, sú aj iné možnosti.
To Thomadsovo makro sa mi nejak nezdá.
Odkaz MSDN
Iný odkaz
SwimX
Profil
Tomasds
Compile: Error
User defined type not defined.

_es
Nějakou knihovnu pro Outlook sem tam našel, ale jestli je to ona to nvm.. Outlook samozřejmě, nikoli Express. A z těch odkazů jsem moc nezmoudřel. Něco konkrétnějšího? :)

Jinak děkuji
SwimX
Profil
A to co sem zde nezdůraznil - Office 2k7
Mastodont
Profil
Compile: Error
User defined type not defined.


Čemu ve větě
V Exceli v editore VBA -> Tools -> References -> nájsť tam knižnicu pre Outlook A ZAPNOUT ODKAZ
jsi nerozuměl?
SwimX
Profil
Mastodont
tomudle: nájsť tam knižnicu pre Outlook! Je jich tam dost, která přesně?
Mastodont
Profil
Microsoft Outlook X.0 Object Library, u sebe žádnou jinou nevidím (kromě View Control, což je ovládácí prvek)
SwimX
Profil
Mastodont
Tak to bude ono, já sem našel akorát Viwe Control
Špatné oči :)
a hlásí error: 91: Object variable or With block variable not set
popravd2 - pouze jsem slepě opsal makro od Tomasdse, nák netuším co který příkaz dělá, takže se mi to těžko upravuje :(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0