Autor Zpráva
KoLi
Profil
Zdá se, že už jsem přišel odkud přichází můj problém s PC. Text "Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed", který se mi při každým zapnutí pc ukazuje na očích asi půl sekundy mě stále nějak nezpozornil. Po čase jsem si ho začel více všímat a tak jsem se na něj více zaostřil. Hledal už jsem tuhle chybu na googlu ale vždycky tam byl problém buď s kabelem nebo s diskama. V tomhle se vůbec nevyznám. Poradíte mi?

+ kabel jsem neměnil ale může být vadný z důvodu stáří?
bohyn
Profil
KoLi
Zda se ze je vadnej kabel (studenej spoj?), zkus ho domacknout popripade vymenit s primarnim.
KoLi
Profil
bohyn
Domáčknout to už jsem zkoušel. Jak jako vyměnit s primárním? Bavíme se o zdroji ?
bohyn
Profil
KoLi
Kabel od disku. IDE miva 2 kanaly, primarni a sekundarni. Na skundarnim ti to hlasi chybu, takze kdyz prohodis kabely a bude ti to hlasit na primarnim tak je v haji kabel, pokud problem pretrva tak je v haji radic nebo disk/opticka mechanika nebo co tam mas.
Mike8748
Profil
Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed = > na sekundarnim IDE kanalu neni 80-ti zilovej kabel


nedal si tam starej 40ti zilovej kabel, treba k cdromce?
(bohuzel i s tim sem se uz setkal)
P_T_
Profil
Je to tak, jak píše Mike8748, u disků s ATA100 je vyžadovaný 80-ti žílový kabel. Pokud tam dáš 40-ti žílový, tak vše by mělo jet bez problémů, akorát se disk přepne do ATA66. Jelikož nepíšeš jaký "... můj problém s PC ...", tak se nedá posoudit, jetli by to mohla být příčina.
KoLi
Profil
Mike8748
Žádný kabel jsem neměnil.
KoLi
Profil
P_T_
Myslím, že mám ATA 133.
Mike8748
Profil
KoLi
>> + kabel jsem neměnil ale může být vadný z důvodu stáří?

ano, je mozny ze se nektery vodice prelamali, pokud si s tim rekneme "nesetrne" manipuloval.
skus prohodil kabel s tim druhym, jestli pak chyba preskoci, a bude to psat "Primary IDE ... " tak je to problem s kabelem, a holt koupis novej no. dneska je to zalezitost asi 40-50kc
bohyn
Profil
Mike8748
ano, je mozny ze se nektery vodice prelamali, pokud si s tim rekneme "nesetrne" manipuloval.
To by musela byt hodne nesetrna manipulace, pavdpodobnejsi budou zoxidovane konektory nebo studeny spoj
KoLi
Profil
Mohl byste mě někdo kontaktovat na icq a pomoct mi blíže?
KoLi
Profil
Tak teď jsem vyměňil ten 80 žílový kabel za náhradní a stále to píše chybu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0