Autor Zpráva
Tworec
Profil
Nazdar, lidi, děkuji, že jste se dostali až sem, přejděme k věci.. Koupil jsem si notebook, ale planuju ho zanedlouho prodat, do te doby jej chci pouzivat ja. A tohle pouzivani mi hodne zprijemni internet, tak jsem vytahl kabel z pocitace, strcil jsem ho do nb, ale ohlasilo mi to nejakou chybu, ze to proste nejde.. router si kupovat nechci, jelikoz az tak dlouho ten nb prechovavat nehodlam a rad bych vedel, jestli by se tento problem nedal nejak vyresit..

Nastavovat internet asi moc neumim, proto budu rad za podrobnejsi rady, protoze nekdy, kdyz se poradne nedivam nadelam spis vice skody nez uzitku..
Str4wberry
Profil
tak jsem vytahl kabel z pocitace, strcil jsem ho do nb, ale ohlasilo mi to nejakou chybu, ze to proste nejde
Máš to rozbitý. Doporučuji Ti to opravit.
myshoz
Profil *
Str4wberry

Doporučuji Ti to opravit.

naozaj? :D
Bubák
Profil
Nastavovat internet asi moc neumim
Já taky ne, po čase to zapomenu, není nad DHCP.

Pokud nemáš DHCP, tak se koukni na nastevení na PC, to si opiš, nebo ofoť a to samé nastav na noťasu.
Malé tajemství, pomocí F1 vyvoláš nápovědu.

nekdy, kdyz se poradne nedivam nadelam spis vice skody nez uzitku..
Znáš "Obnovení systému"? Ale rychlejší je napřed číst, pak uvažovat, a teprve pak klikat. Chce to trochu sebekontroly, ale dá se to zvládnout.
Tworec
Profil
DHCP nefunguje, tak jsem to zkusil ručně, IP znám, ale co je server DNS a jak zjistím ty čísla, když v PC to mám automaticky?
Bubák
Profil
Připojení k místní síti > Podpora > Podrobnosti
jak zjistím ty čísla, když v PC to mám automaticky?
Automaticky odkud? Já si myslím, že pokud je to opravdu automaticky, tak z DHCP.
DoubleThink
Profil *
Já taky ne, po čase to zapomenu, není nad DHCP.
Není, ovšem Windows má nezřídka vlastní rozum. A hlavně vlastní DHCP.

Malé tajemství, pomocí F1 vyvoláš nápovědu.
Ze které se dozvíš maximálně, že druhý jack od sítě je třeba zapojit někde do oblasti středního Atlantiku.

DHCP nefunguje, tak jsem to zkusil ručně, IP znám, ale co je server DNS a jak zjistím ty čísla, když v PC to mám automaticky?
Ve vlastnostech připojení jsou všechny aktuální údaje. Pokud to nemůžeš najít, dá se to taky zjistit v command-lajně příkazem ipconfig /all
Tworec
Profil
jaké by mohly být důvody, že DHCP nefunguje? dokonce jsem to zkoušel i restartovat s připojeným kabelem a nastaveným DHCP, ale nepomohlo to.. když to nastavím ručně, napojí se to na místní síť, ale už ne na internet..
Tworec
Profil
a je tam Vista, jestli to něco může změnit, vím, že je tam toho nastavení trošku víc než na XP.. Nebo to tak aspoň vypadá
nosko
Profil
Nemáš to pripojenie na net viazané na MAC adresu toho PC? Skús prekopírovať (tu z NB si radšej ulož)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0