Autor Zpráva
ybznek
Profil
Ahoj. Plánuju si koupit notebook, do 12 000 kč.
Nevím však, jakého výrobce notebooku zvolit.
Zatím jsem si vybral http://shop.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid= 63443&stiplname=msi-vr602x-019cz-t2410-3gb-250g-15-4g-cam-bt-bezos ...
ovšem, kvalitá notebooků MSI je prý dost mizerná, jak to s něma vlastně je? jakou jinou značku?
Pajah
Profil
S tím, že kvalita MSI je mizerná nesouhlasím, já mám sice HP, ale ty jsou dražší. Jinak se zkus podívat po nějakém Aceru, ASUS IMHO nic moc a s Fujistu-Siemens nemám zkušenosti.
joe
Profil
Já bych koupil od Sony a nebo od HP.
panther
Profil
ybznek
já mám rovněž HPčko a 100% spokojenost. Ale různí lidé mají s různými výrobci různé zkušenosti ;-)
SwimX
Profil
Zkus se podívat třeba sem: http://www.zive.cz/Clanky/Jak-vybrat-notebook-do-20160000160Kc-a160neu delat-chybu/sc-3-a-144858/default.aspx
I am
Profil *
100% HP
Aleš Antonín
Profil
Dobrý den
Jsem velikým fandou do PC :-) Můj první počítač byl notebook Toshiba, pak jsem si na chvílku pořídil stolní, který po čase změnil opět za notebook. Při rozhodování značky, byla pro mne volba lehká. Buď to Fujitsu Siemens, nebo Sony Vaio. Zvítězil Fujitsu. Vlastním klenot, a to notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 2529. CPU je od AMD Turion 64 X2 s 2,4 GB, RAM? 4GB a grafická karta? NVIDIA GeForce 8600 M s pamětí 256! Není to mašina? Je. když vezmu, že notebook má 500 GB pevný disk. Už nemusím dál psát. Tak že, s radostí doporučuji něco podobného:-)
HEZKÉ VÁNOCE PŘÁTELÉ PC A ZVLÁŠTĚ NOTEBOOKŮ!
panther
Profil
Aleš Antonín
Jsem vilikým fandou do PC :-)
gratuluji.

Není to mašina? Je.
odpověděl jsi si sám. Je. Ale tohle téma tu není, aby se tu každý chlubil, co má za počítač, ale aby se ybznekovi pomohlo vybrat notebook.

Ne, že bych ti ten tvůj nepřál, ale ybznek chtěl něco do 12 000Kč, ne do 25 ;-)
Aleš Antonín
Profil
panther
Nechtěl jsem to napsat, jako chloubu, ale jako doporučení pro fajnšmejkry. Podívej se na Aukro.cz třeba tam najdeš ten vysněnej, který v obchodě stojí přes 20 litrů a třeba na Aukru, jej seženeš levně. Tak jsem pořídil i já a ušetřil několik tisíc. Mám ho i s 2 letou zárukou za cenu 16 600 Kč.
bohyn
Profil
Ten konkretni model co sis vybral bych urcite nedoporucil. Chipsety SiS rozhodne nevynikaji kvalitou. Pro Intel procesory je nejlepsi volba intel chipset (popripade nVidia kdyz ses narocnej hrac, ale to bys nekupoval nb za 12k).
Kdybych si vybiral ja nb do 12k v uvedenem shopu tak bych chtel HP 550 T5470/ 2G/ 250/ DVDRW/ W/ B/ Dos+bag
detailnejsi specifikace
ybznek
Profil
Mě právě u MSI zajímá ta Num. klávesnice a když porovnám notebooky MSI a ostatní v cenové kategorii, tak MSI mají obvykle nejlepśi výkon a komponenty (BT,webcam), které na ostatních nebývají.

Jsou i nějaké jiné notebooky s klávesnicí, podobnou MSI?
kletely
Profil
ybznek
DELL, Toshiba, HP, Apple, IBM/Lenovo -> ti vydržia dlho v dobrom stave, ale cena je vysoká
Fujitsu Siemens, MSI -> Kvalita v pohode, ale slapšia a aj cena je lepšia
ASUS, ACER -> Neber, nemam s nimi dobré skusenosti
ybznek
Profil
kletely
takže souhlsíš s MSI...

sestra má teď cca půl roku MSIčko 17" a říkala, že hrozně peče
mi nevadí, že se zahřeju, ale co netebook, jaká je průměrná životnost takového notebooku?
třeba teď jsem na cca 8 let starém PCčku, které krom slabého výkonu jede stále bezproblémově
kletely
Profil
ybznek
Záleží ako sa o neho staráš :)
ybznek
Profil
jsem si to tak procházel a který byste brali vy?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58479
nebo
http://shop.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid= 63443&stiplname=msi-vr602x-019cz-t2410-3gb-250g-15-4g-cam-bt-bezos
pEeLL
Profil
ybznek

co jsem cetl tak amd hodne topi.

jinak ti doporucuju s integrovanou grafikou. v cenove relaci ve ktere vybiras stejne zadna dobra grafika nebude a diky integrovane ti nebude notebook tolik hřát a vydrzi dyl na baterie

jinak v teto cenove relaci bych si asi koupil notas z aukra.
Railbot
Profil
Asus je v pohodě. Nedávno jsem dva v takové cenové relaci kupoval a žádný problém, za ty peníze moc dobré stroje. Stačí mrknout na Alzu, který jakožto eshop moc nemusím, ale tentokrát jsem si tam vybral.
kletely
Profil
Railbot
No ja s ASUSom nemám noc dobré skúsenosti. 4-ročný notebook 2 krát opravovaná zakládna doska a predvčerom mi zhorel zdroj tak že tak.
kvitko
Profil
Já myslím že to je FUK. Životnost notebooku je řekněme ne víc jak 4 roky při slušném zacházení. Pravda, moje přítelkyně potřebuje 2 notebooky do roka :) ovšem její řístup k notebookúm je specifický, takový "holčičí".

Dnešní notebooky to není to co bývalo kdysi. Sbírám počítače, mám muzeum počítačů, tedy těch před PCčkovskou érou. A počítače z roku 1968 fungují dodnes. Jenže ty byly dělaný jinak než dnešní notebooky... a pravda nestály 12 tisíc Kč ale třeba 60 tisíc dolarů... tenkrát v roce 1968 a to bylo tolik, jak velká vila s bazénem.

Takže si kup něco co vydrží rok, maximálně rok a půl, ať to není drahý. Pak to hoď do kontejneru a kup si něco novýho. Koukni, moje přítelkyně to obměňuje každej půlrok. Kritérium výběru: musí mi to ladit ke kostýmu a ke kabelce. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0