Autor Zpráva
Skeleton
Profil *
Jaký antivir vám nejlépe sedí? Já jsem ve stádiu, kdy zkouším jednotlivé programy v podobě trial verzí ... u AVG mě mrzí, že mi tolik zpomaluje počítač, stejně jako Panda ... zatím nejlepší byl asi Eset, ale ještě než si koupím nějaký program, chtěl bych vyzkoušet ještě další programy, abych vybral dobře v poměru ,,vysoké zabezpečení a ne příliš áročné na počítač".
Zarazilo mě, že Avast nabízí verzi pro domácnost zdarma - http://www.avast.cz/cze/avast_4_home.html. Máte s tout verzí někdo zkušenosti? Díky.
yFang
Profil
Skeleton
Máte s tout verzí někdo zkušenosti?
Jo, mám ji téměř rok a zatím bez problémů.
Skeleton
Profil *
Skeleton
Máte s tout verzí někdo zkušenosti?
Jo, mám ji téměř rok a zatím bez problémů.


Mě právě zarazilo, že ji nabízejí zdarma, myslel jsem, že je to trial
Miloš
Profil
Avast používám pár let a jsem s ním dost spokojený.
Virus jsem chytil všehovšudy jednou, a to ještě vlastní blbostí.
Avast měl sice třikrát planý poplach (což není nic proti tomu, co mi v dávných dobách vyvádělo AVG), ale po odeslání předmětných souborů výrobci došlo během krátké doby k nápravě.

Avast je navíc modularizovaný – ze 7 rezidentních štítů tak mám spuštěné jen 4. Navíc jsem mu zakázal generování VRDB (databáze pro obnovu napadených souborů), protože zálohuji (vč. systémové partition), tudíž bych stejně případně napadené soubory neléčil.
V konečném důsledku necítím žádné zpomalení.
Jediné, o kterém jsem věděl, byla kontrola odchozí pošty, ale tu jsem vypnul, považuji ji za zbytečnou,

A pokud jde o porovnání verzí Home a Professional, viz http://www.avast.com/cze/avast-compare-home-professional.html
panther
Profil
Skeleton
rovněž jsem s Avastem v posledních třech letech, co ho vlastním, plně spokojený.
armin
Profil
www.comodo.com => free i pro komercni pouziti. Osazuji to klientum, maximalni spokojenost. Avast, AVG a spol. sice jsou free, akorat vyhradne pro domaci pouziti, nikoliv pro komercni. A co neni komercni co se dela na pc? Nic... :)
Nox
Profil
Eset Smart Security
Pokud máš ISIC tak je 50% sleva, takže je to únosné, šel sem do toho
srigi
Profil
S ESS moc dobre skusenosti nemam, ale samotny EAV mozem iba doporucit.
Tomasds
Profil
Kdysi dávno jsem měl avast, pak mi ale pustil něco do pc, tak ho nahradilo placené AVG. Po dvou letech se mi najednou sesypal pc pod rukama a horko těžko přes nouzový režim jsem tam dostal NODa. Ten našel a odstranil 6 virů.
Podle nejrůznějších tabulek a testů je to nejúspěšnější AV.
shaggy
Profil
Ja NODa osobne nemusím (aj keď ho všetci okolo vychvalujú, lebo je od slovenskej firmy ESET), radšej mám napr. Kaspersky Antivirus.
Ale momentálne používam Avira Free, je rovnako ako Avast zadarmo a patrí k tým lepším antivírom. A tým sa dostávam aj k tomu, či je normálne poskytovať antivírus pre domáce použitie zadarmo - áno, je to bežná prax.
Mastodont
Profil
Rovněž hlas pro Aviru.
Str4wberry
Profil
Od doby Windows XP (6 let) antivirový program nepoužívám a nepotkal jsem jediný vir.

Jaký antivir vám nejlépe sedí?
Nejlépe mi sedí žádný.
Miloš
Profil
Str4wberry
Nevím nevím; připomíná mi to tvrzení „za celé roky, co chodím za děvkama do Perlovky, jsem nechytil žádnou pohlavní nákazu“.
Na takové nákazy se pak často přijde docela pozdě.
Tomasds
Profil
Miloš
Neřekl bych, jsem na tom stejně jako Str4wberry, možná s tím rozdílem, že NOD asi jednou za rok nainstaluju, aktualizuju, spustím a zase odinstaluju, to vše vyloženě jen pro ten pocit.
Miloš
Profil
Tomasds
Ono tak dlouho se chodí s uchem, až se přinese pivo.
Nechci strašit – třeba se ti opovážlivost vyplatí; ale třeba taky ne.
Fungovat bez antiviru zajisté jde, ale nedoporučoval bych to na potkání.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0