Autor Zpráva
Ayrton1
Profil
Ahoj, mám Win XP Prof. a poslední dva dny mě trápí padání programů. PC fungovalo dříve bez problémů, ale kvůli nemoci jsem PC 4 dny nezapnul a když jsem ho včera zapl, tak jsem se nestačil divit. Vždy zapnu Salamandera (něco jako FreeCommander) a to je v pořádku, ale dál programy jako např. Outlook Express, Word nebo uTorrent tak to spadne (vypne), někdy po minutě, někdy po pěti, ale to je maximální interval, 5 minut.

Ve správci úloh zpozoruji tohle: těsně před pádem Winlogon.exe 75% CPU (na 100 to nejde, 75 max.) pak to spadne a pak se spustí helpsvc.exe a to je všechno, a to helpsvc.exe nejde zobrazit, je to něco interního.

Úplně původně ale padalo podezření na Avast jehož ashServ.exe má v této době 45-69% CPU, ale i po vypnutí antiviráku se to stalo, takže Avast to neni.
Gekon
Profil
Stáhni si Memtest, vypal jako bootovací CD a ozkoušej paměti, to by mohla být jejich práce.
Tomasds
Profil
Doporučuji zrušit avast a nainstalovat nod32, ten se dá stáhnout z www.eset.cz
Pokud ten nic nenajde, troufl bych si tvrdit, že ty problémy nemá na svědomí virus .
panther
Profil
Tomasds
Doporučuji zrušit avast a nainstalovat nod32
to si nemyslím, že povede k řešení.. Tipoval bych to spíše na tvou averzi vůči Avastu, ale to je jiná kapitola :-)
Miloš
Profil
Tomasds
Na kontrolu jiným programem není snad třeba Avast odinstalovávat.
Jednak má Eset online skener, jednak lze použít třeba MWAV.
Tomasds
Profil
panther
Tipoval bych to spíše na tvou averzi vůči Avastu
Ty říkáš averze, já říkám zkušenost.

Miloš
není snad třeba Avast odinstalovávat.
Není. Jen se mi nechtělo vysvětlovat, že se důrazně nedoporučuje mít na počítači současně spuštěné dva antivirové štíty.. teď nevím, jak přesně se tomu říká. Kromě toho jsem nikdy neslyšel o viru, který by avast odhalil a nod ne.. na rozdíl od opačné situace.

Ayrton1
tak to spadne (vypne)
Spadne co? Aplikace nebo se vypne počítač?
Miloš
Profil
Tomasds
Online skener ani mwav nejsou rezidenty, takže se s Avastem nepoperou.
Ayrton1
Profil
Tomasds:Aplikace se vypne

A projíždel jsem to Security Taskem a ještě něčim a na vir ani spy to nevypadá, ještě to projedu komplet celý Testem na vir a spyware, ale na to moc nevěřim, že bych tu měl vira.
Měsíček
Profil
Gekonův příspěvek jsi četl?
bohyn
Profil
Ayrton1
ale na to moc nevěřim, že bych tu měl vira.
Jestli ti winlogon.exe jede na 75% tak ja bych zase tipnul ze jo a zbavit se ho nebude sranda. Sezen si nekde live CD s windows a antivirem (nejlepe nekolika)
Ayrton1
Profil
zkoušel jsem tam dát winlogon.exe z druhých XP co mám na PC, bohužel mi pak OS ani nenajel, tak jsem to vrátil a projedu to antivirem.
Ayrton1
Profil
antivir pár věcí objevil, ale situace se nezměnila, některé programy se stále vypínají. Napadá mě, že tento problém začal přibližně po instalaci Safari, zkusím ho odinstalovat
bohyn
Profil
Ayrton1
antivir pár věcí objevil, ale situace se nezměnila
Pripojil si disk k druhemu PC a z nej skenoval? Jestli ne tak to udelej, je vetsi sance, ze neco najde.
Ayrton1
Profil
bohyn:Nastartoval jsem druhý OS, který je na druhém disku (mám dva disky na PC) a z něj skenoval, hlavně složku Windows, tam normálně antivirák má zakázáno většinu souborů a taky Documents and Settings

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0