« 1 2
Autor Zpráva
Bubák
Profil
Pokud potřebuješ jen open office calc, musíš stáhnout celý balík a pak spustit uživatelskou instalaci.
Za peníze můžeš získat novou klávesnici!!!!!!!!!!!!!!!
kauf@draft.cz
Profil *
Potřebuji poradit.V excelu mám tabulku.když mám padesat faktur,z toho deset nezaplacených po splatnosti,potřeboval bych vědět jake funkce nastavit v bunce,abych věděl které faktury mám již zaplacené ve splatnosti a jejich součet a ktere nejsou zaplaceny do data splatnosti a jejich součet
Mike_
Profil *
kauf@draft.cz
to uz je trosku slozitejsi a nejde poradit bez znalosti struktury tabulky a toho jaky udaje tam mas

pokud jde o to odlisit zaplacene a nezaplacene, tak muzes pouzit treba podminene formatovani (je to v menu) a nezaplaceny si nechat barevne zvyraznit

jinak, to jestli je zaplacena nebo ne, to zjistis jednoduchou podminkou (tu si ale musis dat dohromady sam, nevim co tam mas), a tu samou podminku muzes pouzit i pri scitani udaju v sloupci
Bubák
Profil
Bylo by možné použít i Rozšířený filtr, ale myslím si, že podmínkou to bude jednodušší. Excel je natolik počeštěn, že jsou přeloženy i názvy téměř všech funkcí a pro podmínku je to funkce Když. Podrobnosti i příklady najdeš v Nápovědě.
součet
Profil *
Kde najdu v calcu klasickou funkci součet? vim že je to blbá otázka ale já to tam nemůžu najít :-)
Joker
Profil
součet:
Je na to tlačítko, vypadá stejně jako v MS Excel- "Suma" (velké řecké písmeno sigma), popisek je "Celkem" a funkce se jmenuje SUM()
dejv
Profil *
Miloš:
musíš táhnout za čtvereček v levém dolním rohu buňky
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0