Autor Zpráva
HurvajS
Profil *
Ahoj chtel bych vedet jak mam vypnout vetrak CPu, je nejaky rozhaseny a dela heozny kraval.
Pravdepodobne asi v BIOSu ale nvm kde.
Nebo je na ot nejaky soft ?
verze biosu : W6570MS v 7.8
asi. thx
Gekon
Profil
Tak, že ho odpojíš od elektřiny. Například tak, že ty drátky co z něj vedou vypojíš z desky, popřípadě zdroje.
Doufám, že ti je jasné, že ti pravděpodobně shoří procesor?

Jinak zkus ten počítač vypnout, větrák vyndat, nanést novou vrstvu pasty, pročistit PC od prachu. Pomůže to.

V nouzi nejvyšší si kup nový větrák, stojí pár korun.
HurvajS
Profil *
Mno pokud vetrak odpojimn a desitky minut, a budu pouze surfovat na netu, muj PC ani vic nezvladne, mylsim ze horet by nemelo.
Dranel
Profil
HurvajS
Myslet můžeš ;-)
Ghosting
Profil
http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=speedfan
KoLi
Profil
HurvajS
No tak nám napiš jak si dopad. Řekl bych, že odpověď vím.
HurvajS
Profil *
Mno vetracek sem odpojil , vyfoukal a zapojil, a ted zas chvili funghuje normalne. s tim programem si nvm rady, abych neco nezprznil. Hořet bude pozdeji.
imploder
Profil
HurvajS
To je takový problém prostě ten počítač vypnout?
vydrus
Profil
Odpojovat jakýkoli větráček je vražda.
joe
Profil
vydrus
Proč? Já asi po půl roce odpojil nejmenší větráček na chipsetu a je klid. By člověk ani nevěřil jak velkej kravál může nadělat tak malý větráček :)

HurvajS
Stačí větrák vyndat, vyčistit od prachu. Pak musíš odlepit tu nálepku v prostředku a kápnout tam pár kapek oleje (když je třeba, tak já tam dávám normální slunečnicový olej :-) osvědčil se mi nejvíc) a pak je klid.
Railbot
Profil
joe
By člověk ani nevěřil jak velkej kravál může nadělat tak malý větráček :)
Nemáš si kupovat šmejdy za pár korun ;)
Gekon
Profil
Railbot
Větráčky na chipsetu jsou málokdy větší jak 40mm, a ty dělají kravál víceméně při jakýchkoliv otáčkách.
Railbot
Profil
Gekon
Jenze ne vzdy zalezi hlucnost na velikosti. K tomu aby nedelal kraval neni potreba mit turbinu od dopravniho letadla, ale kvalitnejsi material.
joe
Profil
Railbot
Nemáš si kupovat šmejdy za pár korun ;)
Nevim proč bych měl kupovat desku o tisícovku dražší jen pro to, abych měl lepší nebo pasivní chladič na chipsetu. Stejně jsem větráček odpojil a všechno běhá jak má ;)
Gekon
Profil
Railbot
Já mám větráky od Noctua, mě o kvalitním materiálu vyprávět nemusíš. Ale u nějakých 4cm ti nepomůže ani kvalitní materiál a furt to bude prasit a dělat bordel. To už je lepší tam dát kvalitnější pasiv.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0