Autor Zpráva
já-n
Profil *
Zdravím,
momentálně jsem mimo domov a proto nemám přistup na net. Ale mám notebook s wifi tak se chci zeptat jak na to? Jak se mohu pomoci wifi připojit na net? Přez start-> připojit jsem našel nějakou síť ale nevím jestli se mohu legalně na tu síť připojit? Prosim tedy o radu jak s wifi pracovat jelikož už to nemohu bez netu vydržet :D

díky
Dranel
Profil
já-n
Pokud je ta síť otevřená, tak se normálně připojit můžeš. Legálně. Pokud si někdo nepřeje, aby se přes jeho síť někdo jiný připojoval, tak si ji uzavře a ty se skrze ní bez hesla nepřipojíš. Tak je to.
Mike8748
Profil
>> Pokud je ta síť otevřená, tak se normálně připojit můžeš. Legálně.
velky omyl
to jestli je sit sifrovana nebo ne, je naprosto nedulezity.
pripojeni k cizi wifi siti, bez dovoleni, je v kazdem pripade nelegalni

nicmene, pokud je ta sit otevrena a ty se k ni pripojis a nebudes prenaset gigabajty dat, tak si toho nikdo nejspis nevsimne
karbon
Profil *
Mike8748
By mě zajímalo, když je to nelegální, jak na to přijde ten, koho tím poškozuji.
Mistr
Profil
karbon
jak na to přijde ten, koho tím poškozuji
Podle přeneseného objemu dat, ne?
karbon
Profil *
Mistr
Špatně jsem formuloval dotaz. Mě zajímalo, jak zjistí, kdo mu ty data krade, když o tom záškodníkovi nebude vědět skoro nic.
já-n
Profil *
no to by mě právě taky zajímalo. To jde ale zjistit pomoci ip nebo něčeho podobného ne?

Jinak by mě zajímalo co znamenaji věty jako síť s podporou zabezpečeni atd. (zobrazi se to v tom okně start-> připojit u konkretni sitě)

děkuji
Railbot
Profil
já-n
karbon
Buď uvidí cizí IP nebo pokud se IP přiděluje přes DHCP, tak uvidí, že je tam nějaká navíc. To jen v případě pokud se k síti nepřipojuje hromada lidí, pak by si toho asi nikdo nevšiml.

Každopáně pokud ji někdo nemá zaheslovanou, filtr pouze na povolené MAC adresy nebo ještě lépe síť úplně skrytou, pak je to jeho blbost, když se mu tam někdo napíchne. Hodně nb má zapnuté automatické připojování k první síti, kterou najdou, těžko pak někoho vinit, že se připích bez dovolení.

Jinak by mě zajímalo co znamenaji věty jako síť s podporou zabezpečeni atd
Síť s podporou zabezpečení je zaheslovaná síť. K přístupu je potřeba heslo.
Mike8748
Profil
pokud jde o zjisteni pristupu do wifi, tak je nekolik moznosti, z mnozstvi dat prenasenych, nefunkcnost nekterych portu (protoze ten novej je alokuje pro sebe), nova MAC adresa v tabulce atd atd...

pokud jde o zjisteni identity "pirata" tak moznosti je taky nekolik, od sledovani paketu (co navstevuje za stranky, kam se prihlasuje,...) po vylozene technicke reseni a tom zamerovac signalu (zas tak drahej neni). zrovnatak dosah wifi neni zas tak velkej, takze v nekterejch pripadech se da "pirat" poznat

zrovnatak dost lidi ma v pocitaci nasdilenou nejakou slozku, a nejak neresi co do ni daji, takze i podle techto dat se to da zjistit

sit s podporou zabezpeceni neni ani tak o heslu ale hlavne o tom ze prenos dat klient x AP probiha sifrovane (klient si muze heslo vyzadat automaticky ze site, zalezi na nastaveni)

Hodně nb má zapnuté automatické připojování k první síti, kterou najdou, těžko pak někoho vinit, že se připích bez dovolení.
to neznas cesky zakony :) ostatne nejenom cesky. v takovymhle pripade, pokud by na to prislo, tak cloveku sice nebude prokazat umysl (ale spis bude) takze to akorat povede k nizsimu trestu. nelegalni je to porad.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0