Autor Zpráva
HurvajS
Profil *
Hoy, na pc mam sATA HDD a chtel bych si tam dat jeste dalsi HDD PATA. Deska podporuje oba dva typy.
HDD pata jsem namontoval pripojil IDE kabel a pripojil zdrojovej kabel, jumper jsem nastavil na slave. Zapnu PC a nenacte se win, hodi to modrou obrazovku s nejakym erorovym hlasenim a sup, pc se restartuje, a cely proces probiha furt dokola. Problem bude asi v tom, ze na HDD PATA je Windows, kterej neni funkcni, a ja jsem ho nejak spatne nastavil a misto toho , aby se mi PC nacital ze SATA HDD, nacita se z PATA. Prosim tedy o radu. Nejsem zadny HW guru, ale par pojmum bych rozumet mohl.
PS : Bios ten HDD precte. Jen nvm jesli ma byt v Primary nebo secondary master nebo slave, nebo co delam spatne.
Predem diky.
Radas
Profil *
Zdravím,
jestli je v biosu je boot menu tak tam vyber z kterého disku to máš číst...
HurvajS
Profil *
boot menu ? je tam akorat 1st boot deviace, 2nd boot deviace , 3th boot deviace, na misto 1st boot dvice, jsem dal HDD 0, win se nacitral z poskozeneho, pri HDD 1 , 2 a 3 psalo ze nejsou zadny pevne disky, plz help, thx
Mastodont
Profil
Měl bys tam mít ještě "Hard Disk Boot Priority" nebo podobně nazvanou položku
HurvajS
Profil *
nemám :( help :/
HurvajS
Profil *
co naintalvoat nový bios ? jesli to tea jde, popripade jaký, thx
Mastodont
Profil
Co je to za značku a model desky?
HurvajS
Profil *
MSI k7n2 delta,
nforce2 ultra 400 chipset
HurvajS
Profil *
Mno přišel jsem na zajímavou věc. PATA disk jsem zformátoval a nainstalvoal WINDOWS.
Pokud jsou připojeny oba dva HDD, načítá se systém z PATA disku, a pokud jdu do složky " Tento počítač " tak je tam pouze disk C.
Pokud odpojím zdrojový kabel z PATA disku a zapnu PC, načítá se v pohodě ze SATA.( PATA disk logicky v tento počítač neni).
Pokud odpojím SATA a nechám zapoejný PATA , nic se nestane a načítá se z PATA.

Souhrn tedy je, že oba dva disky současně zaopjit nejdou a PATA disk má vždy přednost.
V čem je problém ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0