« 1 2
Autor Zpráva
Steve
thingwath
S tuzkou a papirem plne souhlasim. Zkousel jsem delat vselijake TODO listy vsemozne po discich a muzu rict, ze jsem na ne po nejake dobe uplne zapomnel, ale pokud ma clovek vedle klavesnice tuzku a papir, tak muze skrtat... a to ma velmi silny psychologicky efekt, pokud potrebujete neceho docilit.

Ze bych byl zavisly na pocitaci si nemyslim (coz je mozna ta chyba), ale obcas mam pocit, ze ten kram proste zapnout musim, protoze by nekdo mohl neco potrebovat. No a potom stejne nikdo nic nechce a ja vykysnu u jiz mnohokrat zminovaneho bezcilneho bloumani internetem a na praci si ani nevzpomenu. Naopak pokud neco chci udelat (naprogramovat), tak to proste udelam a je mi jedno jestli nekdo neco chce.

Ohledne alternativni zabavy souhlasim s WanTo, Draci Doupe hraju uz dlouho a muzu rict, ze to je neco, pri cem se clovek vyblbne vic nez u kdejake PC hry.
WanTo
Steve
Když nad tím přemýšlím, tak závislost na RPG hrách může být také špatná :) Je to virtuální realita stejně jako internet, v některých ohledech ještě virtuálnější :)
Steve
WanTo
A to je prave to. Tady se nemuzes stat zavislym na hrani... tady ve finale proste preneses hrani hry do sveho zivota a zacnes zit jako jiny clovek respektive zacnes zit jako tva postava ze hry. Znam lidi, kteri v realnem zivote chodi obleceni do stredovece ladeneho obleceni a vsem tvrdi, ze jsou hobiti. :) Ale to uz je opravdu extrem a po nejakem case je to stejne prejde a opet se stanou normalnimi lidmi... a tohle mi neprijde jako zavislost, tohle je proste chvilkovy ulet a kdyz se navic cloveka zepta desaty kolemjdouci, coze to vlastne predvadi za divadelni vystoupeni dojde mu, ze neco neni tak jak ma a vrati se k pocitaci. :)
Michalek
Je mi při čtení smutno. Místo toho abych programoval, už dvacet minut si čtu diskuzi. A to to chci někam dotáhnout. Ach jo. Vypínám to, budu pokračovat zítra ráno. Nebo ne, to už si říkám týden. Dodělám to teď. Už dávno to mělo být hotové :(

Jinak k diskuzi: Někde jsem četl rozumný názor - když člověk chodí do hospody, kouří a chlastá, je v očích ostatních normální. Když sedí 10 hodin denně u PC a dělá rozumné věci (webdesign), je u ostatních divný tvor. Moji rodiče jsou ok, ale navrhuji používat argumentaci:

Já bych byl se spolužákama, ale oni jdou po škole do hospody, kde se zhulí a ožerou a domů se vrací ve dvě ráno. Jestli chcete, můžu chodit s nima; ale asi bude lepší, když budu sedět v pokoji u počítače, něco málo si vydělávat a vy budete mít přehled, kde jsem.

A občas bych rodičům ukázal, co jsem udělal (v případě her to nejde, ale tuhle situaci neberu) - webové stránky, pro někoho nějaký flash, nebo banner, nebo co já vím. Já to tak praktikuji a nemůžu si stěžovat, mám 100% podporu ve všem. Ale možná je to o štěstí - oba rodiče dělají s PC již dlouho a není to pro ně španělská vesnice.

A jinak k těm přede mnou:

Yuhů a práce offline - doporučuji, ale je těžké odolat a wifi nezapojit zpět; velmi těžké; taky doporučuji stáhnout si předem PHP manuál na disk ;-)

Yuhů a knížky - s tím bych to neviděl tak žhavě; možná po obměně povinné četby; to co učitelka předvádí nyní, je drsné a velmi odrazující; kdyby byla povinná četba zábavnější, četlo by mnohem více lidí (ano, věřím tomu)

Yuhů a dopad na ostatní - to je problém velký a uvízl jsem, nemohu si dovolit přestat; jediné doporučení snad = dělat sám na sebe, s nikým nespolupracovat a zakázka končí předáním díla a dostáním peněz, pak konec a jít na další, nebo si dát pauzu; dlouhodobým projektem skončíš tam kde Yuhů :-) Trochu extrém, ale imho je to tak

Charlie a všeobecný rozhled - jo, to je důležité; není důležíté vědět, kdy se narodil Jan Hus, důležité je umět se orientovat v dnešní době; k tomu přispívají informační servery na netu a sledování zpráv (19:00 Prima, 19:15 CT, 19:30 Nova), občas se člověk i zasměje, když tu samou zprávu slyší potřetí a vždycky jinak (plus si ji dvě hodiny předtím přečetl na internetu ještě jinak)

Klára - Tak to je názor v pohodě :-)

AMD - blázen ;-)

ronnie a diskuze s braním přátel - kdo někdy viděl mé spolužáky, pochopí proč s nimi nechci mít nic společného; větší kreténi neexistují a navíc jsou děsně tvrdí, protože na výletě kouřili trávu :-) Snad jednou dospějí... raději jsem tady na diskuzi s inteligentními lidmi

Charlie a zlepšování fyzičky - zase to moc nepřežen, všeho s mírou, abys neskončil s rozpíchanejma stehnama na steroidech (i takový znám)

zavislak:) - závislák :-)

thingwath a papír s tužka - a to bych se hádal :-) Zrovna pořizuji MDA, ve škole sedím s notebookem a nosím ssebou jen multifunkční propisku-tužku. kterou stejně nemůžu vždycky najít; já jsem bez papíru ok a naše domácnost v podstatě taky, u nás bys čistý papír hledal hodně dlouho

Procházky venku - to je nejlepší, nicméně když zrovna není s kým, není to tak dobré; když je nějaká přítelkyně, hned se chodí líp a světším nadšením

PS: Ted koukám, že někdo vytáhl rok starý téma, tak se teda omluvám :-D
thingwath
No jo, ale počkej, až pak budeš zase naopak chtít do té hospody :-)
ProjectXVI
Profil *
Já bych byl se spolužákama, ale oni jdou po škole do hospody, kde se zhulí a ožerou a domů se vrací ve dvě ráno. Jestli chcete, můžu chodit s nima; ale asi bude lepší, když budu sedět v pokoji u počítače, něco málo si vydělávat a vy budete mít přehled, kde jsem.

[br]
No fajn, právě tohle totiž moji spolužáci dělají, tak je lepší hrát Final Fantasy, nebo Diablo, Fallout, nebo něco jiného co je super rpg. I když diablo není tak "úplně" rpg, mě se líbí ;)) Neměnil bych, protože v hospodě nemají komp.
Railbot
Téma jsem nečetl celé, přiznávám se, takže nevím jestli má nasledující rada tady už náhodou nezazněla. Pokud ano, předem se omlouvám.

Charlie
Má rada zní - najdi si nějakou babu a garantuji ti, že když to správně klapne, tak počítač se pro tebe rázem stane jen jakýmsi kusem železa, který už vlastně není to jediné, co v tobě vzbuzuje zájem. Nikdy jsem na počítači závislý nebyl, ale bývaly časy, kdy jsem u něj trávil hafo času hlavně hraním her. Teď už jsem z toho vyrost (vlastně je to už nějaký ten pátek, kdy jsem měl první vážnější známost) a počítač se stal nepostradatelnou součástí mé práce, takže se od něj taky málokdy hnu, ale pokud to jde, tak s radostí dávám přednost jiným činnostem. Právě s takovou holkou / slečnou / přítelkyní se toho dá dělat taky dost :))
Juross
No zajímavé téma,

Se závislost je to určitě individuální, každý člověk je jiný a žije jinde, má kolem sebe odlišné prostředí a lidi.

Já nevím kolik času trávím u PC, jak kdy v létě miminum - kopaliště, sport, kamarádi / ky

a když je venku škaredě tak samozřejmě víc, taky se snažím dělat na PC užitečné věci, ale třeba nepochopím když jdem ven ( NE chlastat, hulit atd.) tak se stavíme ke kámošovi a on že nejde že hraje, a takové lidi jako " ProjectXVI "- bez urážky -nechápu

někdo třeba není extrovert, který potřebuje společnost a co je na tom zajít někdy na pivo nebo třeba jenom na Kofolu nebo tak. . . .

ProjectXVI

nevím kolik ti je, ale myslím si že nebudeš hrát na pc až do konce života ale až ti někdy bude třeba 25 nebo já nevím kolik a vzpomeneš na své mládí a uvidíš HRY HRY CHAT HRY PC ... tak nevím no třeba ti to nebude vadit když si řekneš že si dosáhl obrovského lvl

co potom z toho života máš jen pc ????

každý ať si ale žije po svém ....
Omaha
Profil *
Určitě máte každý ze zde uvedených příspěvků něco do sebe.

Osobně chci o tomto problému napsat pololetní práci na střední školu, a tak čerpám inspiraci ze sebe (závislák) a z techto fór , webových stránek a snažím se i z knížek.Kdyby mi chtěl někdo nepatrně pomoci napiště na////////// rkKoudelka@seznam.cz ///////////

Na kompu moc užitečných věcí nedělám ,spíše hledám sázky, hraju hry, a vše okol sportu. Občas výjdu ven na koš , a však každej den jezdim 40 km na kole do školy ráno a odpoledne což je alespoň taková malá odplata za to pozdější paření na PC...

Ta práce má bejt na 10 normostránek , takže mi asi dáte za pravdu že toho musím čerpat hodně.Téma je Závisloti: zatím na PC pozdějí jestli mě nedá text atd, bude to závislost na elektřině a na ropě a celkový postoj na toto všechno od lidstva s tím spojené ekologické problémy, jež zasahují celý svět,,,

zatim se mějte a všechno co vás napadne pište, zatim diky moc
marfig
Zdravim,
zavislost, nezavislost... pokud ma clovek i jine zajmy.. kterym se obcas venuje, tak si myslim, ze je to v pohode..
Necetl jsem to tu uplne cele.. ale myslim si, ze velmi pomaha holka (pro vetsinu muzske diskutujici populace...), ale bacha ne IT holka.. pak clovek zjisti, ze je i mnoho jinych zajimavych veci... a nemam tedka na mysli jen holku na jednu noc.. :)
shybby
Profil *
hh
shybby
Profil *
ja sem zavislej asi tak milion xD u kompu sem furt a parim nebo cumim na serialy myslim ze sem uplne precizni pripad zavislaka ted o prazdninach sem byl u pocitace tak od 4 odp. do 8 rano :P LAN rulez btw od pocitace se ale dokazu odtrhnout treba tak 1x za hodinu du na cigo :D
Railbot
shybby
To je srandy kopec. Jsi spíš k politování. Bohužel.
Nox_lbc
ja sem zavislej asi tak milion xD u kompu sem furt a parim nebo cumim na serialy myslim ze sem uplne precizni pripad zavislaka ted o prazdninach sem byl u pocitace tak od 4 odp. do 8 rano :P LAN rulez btw od pocitace se ale dokazu odtrhnout treba tak 1x za hodinu du na cigo :D

Tohle bych se nebál řešit s psychiatrem ... nebo psychologem ...
Mistr
Tohle bych se nebál řešit s psychiatrem ... nebo psychologem ...
A nebo bych zajel do Pelhřimova a prohlédnul si krematorium, ať víš, do čeho jdeš...
shybby
Profil *
hm tak vy myslite ze je to fakt vazny? ja si delal prdel s tim ze sem zavislej ja si to nemyslim a mam kamose kterej stravi u pocitace o HODNE vic casu nez ja ne o prazdinach ale i vsedni dny a ten asi zavislej bude ale pomoct mu nemuzu je mu to taky jedno
Vasek
Lidi prave sem zacal s kompem parim tak do 4 do rana kantra bf2 cod 2 atd......
Ale bezprobleemu si reknu du spat a du spat dokazu se ovladnout lidi nechtel by nekdo zaparit piste icq na skolafuj@seznam.cz a muzem zaparit cod2 kantra a bf2 nebo bf2142 pls a co rikate me zavislosti???...
venca163
co rikate me zavislosti???
nic, změň si své zájmy na hry hry hry, abys nemátl okolí
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.