Autor Zpráva
Tom_86
Profil *
Ahoj prosím o radu,

mám TV kartu AverMedia v PCI, v ní je konektor 3,5jack a ven vede kabel na jehož konci je snímací dioda pro IR ovladač.

Myslíte si, že je nějaká šance rozběhat tento ovladač i v jiné aplikaci než je televize od Avera? Mám na mysli třeba windows media player.

Napadá vás / neznáte nějaké řešení?

Díky za poznatky.
Medvídek
Profil
Já si něco podobného stavěl přes Girder, koukni zde http://buger.czechian.net/dalk_ovl.htm a http://www.cesko.host.sk/girderplugin_sk.htm
joe
Profil
Mám to taky postavené, vyjde to asi na 100 korun dneska, možná i míň. Někde se mi to tady ještě určitě válí, ale je to funkční :)
Jinak si myslím, že to asi nepůjde nastavit pro ten příjmač co máš k tv kartě. Postav si tenhle ;)
Medvídek
Profil
joe
Akorát vim, že jsem se strašně trápil s nastavením COM portu :) ALe je to super. funguje s téměř jakýmkoli dálkovým oládáním a můžeš si naprogramovat téměř okoliv, třeba i pohyb myší :D
Str4wberry
Profil
Medvídek: „třeba i pohyb myší

Pohyb myší by měl Tomovi_86 fungovat už teď. Alespoň mně s TV kartou od stejného výrobce fungoval.
Medvídek
Profil
Str4wberry
Ty si teď můžeš naprogramovat na ovladači k tv kartě třeba na tlačítko volume + pohyb myší po ose y ? :)
joe
Profil
Str4wberry
Ovladačem asi těžko, vím co jsi myslel, ale ...

Medvídek
No já s tím měl ze začátku problém celkově, najednou mi to po chvíli začlo fungovat. Ale sám jsem se divil, použil jsem na to asi 10ti centimetrové drátky :-) a všechno kouká ven, na dlouhých nožičkách :-) ale funguje to.
Str4wberry
Profil
Medvídek: „Ty si teď můžeš naprogramovat na ovladači k tv kartě třeba na tlačítko volume + pohyb myší po ose y ? :)
O programování nebyla řeč. Ale ovládání kurzoru pomocí ovladače fungovalo s výchozím programem.


Joe: „Ovladačem asi těžko, vím co jsi myslel, ale ...
E? Tak, teď nejsem doma… Co jsem myslel? :–)
Medvídek
Profil
Str4wberry
To zajisté, ale Tom_86 chtěl rozchodit ovladač i pro jiné programy (třeba WMP), což si myslím, že tvůj ovladač v základní verzi neumožňuje. Jen sem nabídl možnosti a podotkl, že pokud použije zmíněný postup, může si naprogramovat jakýkoliv ovladač a jakékoliv tlačítko třeba na pohyb kurzoru.

Doufám že už nemluvíme o voze a o koze :)
Tom_86
Profil *
Díky všem, myslítte si že mám šanco Girder zprovoznit když mám snímač IR zapojenej do karty která je v PCI?
xy125
Profil
Já to kdysi s Girderem používal, musí se tam jen nahrát plugin na aver kartu (možná už tam je). Doporučuju ale koupit za pár korun mikrosoftí dálkový ovladač i s čidlem, tím jde ovládat celý MediaCenter a ten by tu televizi měl umět taky.
paja truhlik
Profil *
xy125: Ahoj to mas sice pravdu ja mam taky origos ovladac na pc w media centru a ve winech funguje bajecne ale kdyz chces prehravat treba mkv filmy tak mas smulu to media centr nezvladne bohuzel jak sem mel xp tak pomoci girderu sem si naprogramoval jaky koliv soft ale vcil ve viste 64 bit mi to nelze nevim proc jde pouze naprogramovat spousteni prehravacu ale uz ne jejich ovladani nema te nekdo nakou radu jak dalkove ovladat vlc player na viste 64bit?? moc vsem dekuji predem
paja truhlik
Profil *
xy125: Ale nadruhou stranu zase funkce mys na ovladaci to zase nahradi muzes si normalne jak klasickou miskou najet na libovolny soft na pc takze ano koupi ovladace s infra usb zarizenim s nakeho eshopu se vse vynahradi svuj typ uz neznam ani vyrobce ale sem nadmiru spokojen ikdyz ma par tlacitek co sou znepochopitelnych duvodu blbe naprogramovane a ne ane je zmenit
-XR-
Profil *
Zdravim mam TV katu AVer MediaCenter verze : 1.7.2
Typ : AVerMedia H788 PCie Hybrid analog/DVBT
Verze ovladace : 1.3.076

Prosim neslo by udelat abych mohl pres tuto TV kartu ovladat pc nebo aspon WMP ? Prosim vas o radu chtel bych ovladat nektere programy co se tyka DVD nebo Radia . Uplne by mi stacilo ovladat windows media player , diky za vasi pomoc predem moc dekuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0