Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Viem, že sa to tu nehodí, ale vážne neviem, kde som to mal dať, preto Ďakujem administrátorom a moderátorom, že túto tému nevymažu

A teraz k veci:
Mám windows XP SP2
Po prihlásení na svoje konto mi vypíše "Načítavajú sa vaše osobné nastavenia", čo je normálne. Normálne ale nie je to, že to píše cca 10 minút, až potom vyskočí pracovná plocha so všetkými náležitosťami. Môže to byť spôsobené tým, že zhruba pred týždňom som mal 13 vírusov? Je nutné reinštalovať windows?
Joker
Profil
Asi bude skutečně potřeba přeinstalovat.
SwimX
Profil
jefitto44
13 vírusov
? bože :) No přeinstaloval bych, kompletně naformátoval disk (i s datovou částí) a pořídil si něco. Nějaký firewall, antivirus.
jefitto44
Profil
Mal som nod32...
Ale ten je taky trapny, že virus bol na ploche a on nebol schopny ho najsť. A potom som stiahol spyware terminator a ten nasiel vsetkych 13 virusov a a j ich odstranil, ale toto pri prihlaseni ma hneva
radecek
Profil
Jj taky jsem měl ********* noda, stahni si avast home registruj se dostaneš klíč a můžeš ho používat zadarmo. S avastem jsem ještě nechytl vir.

Btw kam prosimtě chodíš že máš 13 virů? :)
bohyn
Profil
radecek
S avastem jsem ještě nechytl vir.
Nechyt si ty nebo antivir? :)
radecek
Profil
Hmm dobrá otázka :) Ale nemyslím že mám nějaký vir PC běží jak má :)
Korrigan
Profil *
Naformatuj hardisk, naistaluj znovu operační systém a a jako 1. stahni nějaký antivir. Je jedno jestli avast nebo nod. Doporučuji ale, stahnout si ho na nějaký jiný čistý počítač a přes flashku ho nainstalovat. I těch pár minut, co seš připojený k internetu bez ochrany může být hodně rizikových. Nespoléhej se na Windows Firewall. Potom stáhni z netu (oficiální stránky výrobce) veškeré aplikace, které potřebuješ a aktualizace. Debaty jestli je lepší ten nebo onen antivir vedou k ničemu. Já to dělám tak, že jednou za dva tři měsíce si stáhnu konkureční antivir než používám a projedu počítač. Potom ho zase odinstaluji. Při používání více antivirů zároveň často dochází k jejich kolizi (prostě se nesnáší). Důležité jsou samozřejmě veškeré update od windows a antiviru
Bubák
Profil
nemyslím že mám nějaký vir PC běží jak má :)
Současné viry a další podobná verbež na sebe většinou neupozorňují, potřebují "klid na práci".
jefitto44
Profil
Mam avast a dufam, že to pomože. A jaky firewall odporučate? Bo po internete su ich miliony ale neviem, ktorý mám použiť
SwimX
Profil
jefitto44
nemám antivir, nemám firewall (jenom ten integrovaný ve Vistách a na rozdíl od XP filtruje komunikaci tam i zpět takže dostačuje) a sem si jist že vir nemám. Jednou za čas - půl roku tam hodím zkušební verzi nejnovějšího noda a eště sem nic nenašel.Avast opravdu nedoporučuju. Je to ale muj názor. Jinak si přečti něco na živě.cz a všude možně.

Korrigan
I těch pár minut, co seš připojený k internetu bez ochrany může být hodně rizikových
No tak todle je vcelku blud. pokud vlezeš na oficiální stránky ať už Avastu nebo NODu a stáhneš jejich program, těžko stáhneš i něco škodlivého.

Jinak souhlasím s bohynem. AVGčko taky nenajde půlku virů :))
radecek
Profil
Jeden antivir bohatě stači. Pokud nechodiš na p-o-r-n-o, nestahuješ c-r-a-c-k-y, s-e-r-i-a-l-y, .. Tak vira nechytneš. Můžeš samozdřejmě mít smůlu, ale 2 antiviry jen zabírají ramku a dlouho se ti spouští system.
Bubák
Profil
radecek
Viry přes web jsou out, dneska jou v módě viry přes flešky. Ale i virů přes web nastal pokrok, není nad infikací obsahově nezávadné stránky, třebas blogu...
bohyn
Profil
Cervici jsou take stale v mode, takze i kdyz neprvozujes zadne aktivity pres Net, tak vira chytit muzes. Co se tyce tech par minut bez ochrany - blud to neni. Pokud je zavirovana LAN tak hned po pripojeni do site vi vsichni cervi ze prisla dalsi obet.
SwimX
Profil
bohyn
Pokud je zavirovana LAN
Nelenil bych, vstal, vyjel do osmého patra a ušlapal správce :)
radecek
Profil
Nelenil bych, vstal, vyjel do osmého patra a ušlapal správce :)
Za to může správce že je zavirovaná LAN? Ja být správcem tak bych ušlapal uživatele :)
SwimX
Profil
radecek
Za to může správce?
Zajisté. Asi bude mít chybu v právech uživatelů, zabezpečení sítě, firewall na servru atd.
joe
Profil
jefitto44
Co když zkusíš vytvořit nový profil a pak se přihlásit na něj?
bohyn
Profil
SwimX
Nelenil bych, vstal, vyjel do osmého patra a ušlapal správce :)
Ty mas doma spravce LAN?
Korrigan
Profil *
„ I těch pár minut, co seš připojený k internetu bez ochrany může být hodně rizikových“
Před 2 roky jsem přeinstaloval originalní WinXP bez SP2 a připojení od O2. Jakmile jsem stahl antivir, tak mě okamžitě našel asi 10 virů a každou pulminutu hlasil utok. Podotykam, že hardisk byl 2x přeformatovany a žádná aplikace nebyla nainstalovaná. Možná nefungovala žádná ochrana od O2, a o ochranach Microsoftu a jejich Exploreru nebudu ani mluvit (nemůžeš diskutovat o něčem co neexistuje).

to SwimX
Buď trochu soudný. Ten článek je starý 6 a půl roku!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0