Autor Zpráva
TomusaZZ
Profil *
Ahoj mám problém, teda možná ne -
hardware moc nerozumim

rozhodl jsem se vysát prah z mé PC bedny a zjistil jsem že se mi netočí ventilátor u zdroje,



Chci se zeptat zda je to problém, nebo zda je možné že otáčky se řídí podle teploty,
proto se vetilátor netočí ?

bojim se to vyzkoušet, a nechat to dýl puštěný aby mi počítač neodešel :-(

btw. bývají i na zdroji nějaký čidla který by to při přehřátí vypla?????

Díky moc za rady,
srigi
Profil
Moderne zdroje maju teplotne cidla a regulaciu ventilatoru. Ak zapinas studeny komp, fan v zdroji sa pravdepodobne nerozbehne, ale po hodine vo windowse by sa mal roztocit naisto. Ak sa neroztoci ani potom asi bude error (treba vyskusat pridat zataz - netreba sa bat, zdroje maju kopec obvodov na ochranu, jednu iteraciu 3DMark zvladne zdroj aj bez fanu).
TomusaZZ
Profil *
Komp je celkem novej no.

ok diky moc, bylo tam hodně prachu, tak sem třeba myslel že se zasek a shořel, teď už je to vyluxovaný, tak snad se to rozběhne díky.
bohyn
Profil
TomusaZZ
ok diky moc, bylo tam hodně prachu, tak sem třeba myslel že se zasek a shořel, teď už je to vyluxovaný, tak snad se to rozběhne díky.
No jestli shorel tak mu vyluxovani nepomuze. Ventilator u zdroje by se IMHO mel tocit i kdyz je zdroj studeny (aspon na min otacky), protoze nejen ze chladi samotny zroj, taky odsava teply vzduch od procesoru respektive z cele case. Dej mu zatez a uvidis jestli se rozbehne, vsechny kriticke komponenty maji teplotni cidla takze ke shoreni by nemelo dojit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0