Autor Zpráva
JanR
Profil
Zdravím, mám následující problém a prosím o radu:

mám WinXP Pro Multilingual, tyto windows jsou anglické, když doinstalujete češtinu,máte veškerá menu,nabídky atd. česky. Doinstaloval jsem češtinu, zapnul jsem si ji,restartoval. Čeština ve Windows je tedy v pohodě,v nastavení prostředí v ovládacích panelech mám nastavenu češtinu a zobrazování českých popisků,menu atd. Pak jsem do systému nainstaloval Total Commander 4.51 s češtinou. Jenže čeština v Total Commanderu nezobrazuje správně háčky, čárky. Problém bude v kódování znaků, jenže nevím kde a jak co nastavit. Když si v notepadu otevřu soubory LNG a MNU, které obsahují češtinu pro Commandera, tak háčky a čárky se zobrazují špatně, když je opravím a uložím, Commander nahlásí chybu syntaxe a celý se zhroutí. Ukládal jsem jako ANSI, Unicode, UTF-8, nic nepomohlo, čeština prostě nejede.
S tím je spojen další (vážnější) problém - Total Commander mi odmítá pracovat se soubory a adresáři, které mají v názvu českou diakritiku,tj. neotevřu adresář, pokud v jeho názvu je diakritika nebo pokud tento adresář obsahuje nějaký soubor s diakritikou v názvu.

1) existuje nějaký souborový manažer (kromě windowsovského průzkumníka), který přebírá nastavení kódování češtiny z operačního systému?
2) věděl by někdo jak rozchodit Total Commandera se správnou češtinou, aby pracovat s diakritikou v názvech adresářů a souborů?

Moc všem děkuji za jakoukoliv radu.

Honza
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0