Autor Zpráva
lukysy
Profil
Máme doma 3 PC (XP, XP, 98). Prosíťováno to je přes ADSL router, který sám přiděluje IP adresy. K netu se mohli připojit v pohodě všechny PC. Po síti se viděli dvě PC (XP, 98), kde byly sdíleny určité složky. Byly v jedné skupině. Po připojení do pracovní skupiny třetího PC (XP) nastává následující problém: PC (XP) vidí jen sebe, PC 98 po cestě Okolní počítače/Celá síť hodí hlášku "Síť nelze procházet. Síť není dostupná. Další informace naleznete v rejstříku nápovědy pod heslem Poradce při konfliktu sítě.", takže nevidí ani jeden PC a třetí PC (XP) (ten nově připojený do pracovní skupiny) vidí ty dvě PC normálně. Dokážete někdo poradit a říct, kde by mohla být příčina problému? Předem děkuji.
Leo
Profil
Firewall ve Win XP? Leo
DoubleThink
Profil *
Těžko - Sdílení a místní síť firewall XP neomezuje prakticky vůbec.

Formou odpojování PC bych zjistil, kdo dělá bordel - může to být ten W98.

Často se taky ale nedomluví 2 XP - doporučuju nechat na obou proběhnout průvodce připojení k síti (průvodce totiž mění některé klíčové parametry, ke kterým se jinak ani nedá dostat)
speedmax
Profil
Zdravím, mám problém se zapojením 2 pc do sítě. na jednom běží w98 a na druhém xp. Počítač s xp vidí v síti w98 a může se na něj připojit, ale w98 o xp nemá ani páru. Jen při vypnutí vydává trapnou hlášku o tom, že jsou připojeny jiné počítače a vypnutí by jim mohlo přerušit práci ... :( nastavení w98 jsem dělal pomocí diskety s nastavením sítě z xp. Síťová karta by měla být taky v poho. Budu velmi vděčný za každou radu.
error414-
Profil *
A ping jde?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0