Autor Zpráva
robert12
Profil *
Muze mi prosim nekdo poradit ? stale se potykam s problemem kolisani rychlosti a vypadku u meho WiFi pripojeni, koupil jsem si proto dle meho nazoru silnou antenu, u ktere jsem si myslel ze problem vyresi ale pouze to o malinko zlepsila http://www.wifi-shop.cz/obchod/parabolantena-21dbi-prum60cm-vc-bleskojistky/ , AP mam cca 800 m od anteny stim ze antenu mam na nej primo nasmerovanou (vidim na nej) , predemnou je pouze par domů, je mozne ze mi nejakym zpusobem rusi signal ? je mozne ze problem zpusobuje take dlouhy kabel z routeru do pc ? cca 20m ? mam to totiz vyvedene na pudu a na celni stit domu. je mozne nejak signal zesilit ? za kazdou radu predem dekuji.
habendorf
je mozne ze problem zpusobuje take dlouhy kabel z routeru do pc ? cca 20m ?
20 m nic není.

Zkoušel jsi měřit sílu signálu?
Joker
robert12
je mozne ze mi nejakym zpusobem rusi signal
Je. Není to tak výjimečná situace v hustě osídlených místech: najde se několik místních WiFi operátorů, každý z nich v zájmu co nejlepšího pokrytí vysílající na výkonu "co to dá", do toho pár domácích APček... a ty frekvence budou slušně zarušené.

je mozne ze problem zpusobuje take dlouhy kabel z routeru do pc ? cca 20m ?
Jestli to je normální UTP kabel, tak ten by podle normy měl zvládnout alespoň tak 100 metrů, takže tady by problém být neměl.
Ale tohle je snadno ověřitelné, ne? Stačí si vylézt s notebookem na půdu (nebo kde je router) a zapojit ho přímo k routeru.
Mimochodem, taky jsou snad UTP kabely pro použití uvnitř a UTP kabely pro použití venku, to by taky mohlo hrát roli, ale tolik se v tom už nevyznám.
I am
Profil *
robert12
Co zkusit nastavit jiný kanál?
trada
Profil *
[#4] to nevim jak se dela :(
I am
Profil *
trada
No přihlásíš se do nastavení routeru a tam někde je prostě výběr kanálu, si vygoogli postup pro Tvůj konkrétní model..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: