Autor Zpráva
Petra P.
Profil *
Ahoj, chtěla bych poprosit o radu, před pár dny jsem zjistila, že má mechanika v notebooku má problémy s přehráváním CD a DVD. Dříve jsem tento problém neměla, tudíž ani nevím, co se přesně stalo. Přehrávaný zvuk se jakoby stále seká po každé sekundě. Ostatní funkce se zdají být v pořádku - vypalování, čtení CD-romu, přetahování DVD na disk apod. Přehrávání hudby z PC nebo z HDD mi funguje normálně. Mám notebook Fujitsu Siemens Amilo A1650G, stáří asi tři roky. Vypalovačka by to měla být NEC DVD_RW ND-6750A, Codec Realtek AC´97 Audio.

Je potřeba vyměnit mechaniku nebo by to mohl být jiný problém?

Děkuji. Petra
Mistr
Profil
Petra P.
Je potřeba vyměnit mechaniku
Do toho bych se osobně hned nehnal. Spíš bych se pídil po nějakých ovladačích. Nebo máte, kolegyně a kolegové, jiný názor?
Petra P.
Profil *
No mě se právě do toho taky moc nechce. Zkoušela jsem různé codecy, nakonec jsem odinstalovala všechny, co tam neměly co dělat. Kamarád mi poradil, ať vyzkouším VLC media player, ten by prý tyto různé windowss měl obcházet. Nicméně, nic nepomohlo. Uvažovala jsem i o malé paměti RAM, mám jen 384 MB. Přitom by tento počítač měl mít 516, možná se s ní něco mohlo stát. Zkoušela jsem přehrávat mp3 mluvené slovo, to nebylo tak nejhorší, to už znělo asi jak stará deska, která při otáčení zakopne vždy na stejném místě :o). Máte ještě nějaký jiný nápad? Díky.
Petra P.
Profil *
jen dodávám, že to mp3 mluvené slovo bylo z CD ne z HDD...díky
Petra P.
Profil *
Dobrý den, díky za pomoc, problém jsem vyřešila reinstalací Windowsů. Zdravím.
Luděk
Profil *
Dobrý den, mám vypalovačku v notebooku NEC DVD_RW ND-6750A v provozu tři a půl roku s občasným vypalováním. Před dvěma měsíci přestala načítat jakékoliv CD i DVD. Je to známka slepnutí laseru a tedy nutná výměna mechaniky? Děkuji!
Bubák
Profil
Luděk:
Pravděpodobnější je, že bude stačit vyčistit čočku.
david80
Profil
Laser neoslepne hned, děje se to postupně, jestli jsi do té doby neměl problémy, tak bude problém spíše v ovladačích. Skus jestli načte originální lisované cd/dvd - mají kvalitnější stopu než vypalované.
Michal Kolesa
Profil
Někde jsem četl, že prý by se blu-ray neměli čistit čistícími CD/DVD z důvodu, že prý čočka je "kvalitnější" a čistící CD má "hrubý" štěteček a hadřík, takže na čočce vzniknou "mikroškrábance", které rozostřují laser.

Čistil už někdo někdo blu-ray mechaniku a setkal se s tímto problémem?
Nebo tu blu-ray mechaniky ještě nejsou tak dlouho, aby se stihla znečistit, takže ji ještě nikdo nečistil?
Bubák
Profil
Michal Kolesa:
čistící CD má "hrubý" štěteček a hadřík, takže na čočce vzniknou "mikroškrábance", které rozostřují laser.
A já si myslím, že jde o marketingový blábol, aby bylo možné prodat další a dražší čistící média s úplně stejným štětečkem.
Ještě jsem neviděl čistící médium s hadříkem.
Michal Kolesa
Profil

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0