Autor Zpráva
Mistr
Profil
Přátelé,

potřebuji poslat e-mail (jeden text) na dvě různé adresy (říkejme jim třeba A a B).

Jak to mám udělat?
(1) Napsat text e-mailu a do adresáta napsat A a do kopie B (nebo naopak)
(2) Napsat text e-mailu a do adresáta napsat A i B vedle sebe
(3) Napsat dva texty e-mailů a jeden poslat jako adresátovi A a druhý B

Co je tedy lepší?

Díky za radu.
fimmos
Profil
pokud může druhý vidět, že to posíláš i jinému, tak stačí když dáš dva adresáty, jinak každému zvlášť
Mistr
Profil
Což to jo. Mně spíš šlo o to, kdyby se ten e-mail někam ztratil... :-) Jestli, když napíšu ty dva adresáty vedle sebe, tak se ztratí celý e-mail, nebo jen jeden. Píšu to dost kostrbatě, já vím.
fimmos
Profil
no, ztratit email, jedině, že by po drátě někde zabloudil :) nebo byl poskytovatel nekvalitní
Mistr
Profil
Třeba, přeci jen je spousta věcí na internetu od Microsoftu. :-)

Která z uvedených variant je tedy lepší či bezpečnější?
kajik
Profil *
1) adresy můžeš napsat do pole "komu" vedle sebe. "zabloudit" sice můžou oba maily, ale nezávisle na sobě..
2) podle mých zkušeností se pole "kopie" používá ve smyslu "na vědomí"..čili když třeba posílám něco panu generálnímu a vím, že je natolik zaměstnaný, že by mohl na můj mail zapomenout, dám do kopie adresu jeho sekretářky, která mu můj mail připomene...
DoubleThink
Profil *
Upřesnění:

SMTP protokol rozlišuje tyto typy příjemců

TO:
Normální příjemce - adresy se píší za sebou, odděleny čárkou: hozikm@centrum.cz, hozikm@gmail.com

CC (Carbon Copy):
Kopie (přes průklepák - Carbon) V podstaně stejný efekt, jako když je adresa v normálním příjemci. Výhoda je v rozlišení, komu je dopis přednostně adresován

BCC (Blind Carbon Copy):
Slepá kopie - Příjemci uvedení v poli TO a CC nevidí obsah pole BCC (neví, komu dalšímu byl dopis poslán).
Mistr
Profil
"zabloudit" sice můžou oba maily, ale nezávisle na sobě
To jsem si myslel. Díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0