Autor Zpráva
slim
Profil *
Mužete mi prosim poradit bude mi fungovat tato sestava: Procesor : Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, socket 775 / 1333MHz

Skřin : Cooler Master Elite 330, bez zdroje, černo-stříbrná

Zdroj : Fortron FSP 400PNF, zdroj, 400W, PFC

Zakladni deska : Asus P5B PLUS VISTA, 6SATA2, FW, R, GL, s775/, i965

Grafická karta : Zotac GF9800GT, 512MB DDR3, fan, PCIe

Pamět : Kingston 2048MB DDR2 1066MHz CL5 (2x1GB)


Pevny disk : Samsung 1TB, HD103UJ, 3.5", 32MB, SATAII
panther
Profil
slim
Mužete mi prosim poradit bude mi fungovat tato sestava:
nejsem si jistý, jestli to bude fungovat, když máš „černo-stříbrnou skříň“ ;-)
Dero
Profil
slim: 2x2GB RAM bude lepší volba; to ti řeknu i jako nehárdvérář.
Johnik
Profil
slim
Fungovat by to mělo, ale vůbec bych tu sestavu neoznačoval hyper...
Přeci jen doba pokročila a na 9800GT s 512MB budeš rád, když rozjedeš nějakou tu dnešní hru alespoň na střední detaily. Dneska doporučuju alespoň 1 GB. Třeba 260 GTX (její varianty) je daleko lepší volba. Nové jádro, méně nanometrů :)
Procesor klidně nech, ten je dobrý, ale na RAMkách nikdy nešetři. Za pár korun seženeš i lepší modely, a zase platí čím víc, tím líp. Přeci jen XP už neletí a Visty nevědí co žrát dřív...
Jinak další komponenty jako disk apod. si můžeš dát jakýkoliv..
slim
Profil *
Dero čim to bude lepši?ale jinak mi snad bude všychno fungovat
panther
Profil
slim
Dero čim to bude lepši?
myslíš, že je Favorit lepší než Superb?

Myslím, že pokud sestavuješ takovouhle sestavu, čistě na kancelářskou práci ji využívat nebudeš. Asi tak.
Nox
Profil
slim
Matematika ... 2x1 = 2 | 2x2 = 4
Víc paměti, víc adidos ;)

Johnik
Visty jsou na sys. nároky bez problémů (resp. pokud se pohybujeme v podobných sestavách, jako třeba píše slim) ...a za chvíli budou 7čky a to bude už pohoda (co jsem slyšel)
slim
Profil *
Johnik a zdroj toho stači nebo mam dat 550-600W?a co zakladni deska pujde s tim procesorem?
slim
Profil *
žyknete mi prosim co byste dodaly do teto sestavy a co zlepšily.Předem DIKY :-)
Str4wberry
Profil
Na to bychom potřebovali vědět, k čemu bude tato sestava sloužit. A možná by bylo lepší navštívit povolanější diskusní fórum.
slim
Profil *
Potreboval by na programovani a na hrani her a možna provozovani vlastniho serveru,ale potrebova by aby byl vykonni a rychly
Joker
Profil
slim
Fungovat by to mělo, ale neříkal bych zrovna "hyper" sestava, spíš řekněme střední, možná vyšší střední třída.

Každopádně, jak už psali kolegové, co do vyváženosti téhle sestavy bude asi paměť slabý článek řetězu, vzal bych raději 4GB (2x2). To se ostatně nikdy neztratí.

Jinak samozřejmě u každého kupovaného počítače záleží v první řadě na využití a samozřejmě na rozpočtu :-)
Čili, já bych možná přidal na té paměti. Pokud momentálně není víc peněz, vzal bych 1x2GB a později dokoupil druhý 2GB modul. Pokud na počítač nebudou peníze dlouhodobě, asi bych raději ušetřil třeba na procesoru a koupil víc paměti.
Kdybych do toho naopak i s tou větší pamětí chtěl ještě investovat, asi bych investoval do grafiky.

Johnik a zdroj toho stači nebo mam dat 550-600W?a co zakladni deska pujde s tim procesorem?
Můj osobní názor, že bych to zas tak nehrotil. Sice 600W je větší číslo než 400W, ale ta uvedená sestava se orientačním odhadem ve špičce bude pohybovat tak kolem 200W- podle specifikace má procesor 65W, grafika 105W, čipset bych tipnul na nějakých 30 a harddisk taky nějak tak...
Navíc zdroje dodávají energii s nějakou účinností, která se mění podle zatížení... a dimenzované jsou spíš na to vyšší, takže pak při odběru třeba 150W může 400W zdroj (vytížený na 37,5%) brát ze sítě výrazně menší příkon, než 600W zdroj (vytížený na 25%)

Samozřejmě je dobré si nechat i nějakou rezervu do budoucna, ale podle mě by slušnější 400W zdroj měl být v pohodě (jde o to, že ty "slušnější" zdroje by měly být spíš předimenzované, takže leckdy utáhnou i o něco víc než mají na štítku, narozdíl od těch levných, jako třeba Eurocase, který v jednom testu jednoduše shořel- a to ho ani nezatížili na tolik, kolik měl na štítku)
Chamurappi
Profil
Reaguji na slima:
žyknete mi prosim co byste dodaly do teto sestavy a co zlepšily.
Žyknu ti, že bys měl především zlepšit svůj psaný projev.
Smím vědět, jaké myšlenkové pochody tě s touto otázkou dovedly zrovna na diskusní fórum o tvorbě webů?
slim
Profil *
A tahle sestava?
Procesor : Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, socket 775 / 1333MHz

Skřin : Cooler Master Elite 330,

Zdroj : Fortron FSP 400PNF, zdroj, 400W, PFC

Zakladni deska : Asus P5B PLUS VISTA, 6SATA2, FW, R, GL, s775/, i965

Grafická karta : Gigabyte 9600GT, 1GB GDDR3, heatpipes, PCIe

Paměť : Kingston 4096MB DDR2 1066MHz CL7 (2x2GB) HyperX


Pevni disk : Samsung 1TB, HD103UJ, 3.5", 32MB, SATAII
imploder
Profil
To už dneska nějaká hra žere i přes 2 GB RAM?

Joker
Čili, já bych možná přidal na té paměti. Pokud momentálně není víc peněz, vzal bych 1x2GB a později dokoupil druhý 2GB modul. Pokud na počítač nebudou peníze dlouhodobě, asi bych raději ušetřil třeba na procesoru a koupil víc paměti.
To mi nepřipadá jako dobrý nápad. Paměť se dá časem doplnit, ale jak bude moc pomalý procesor, tak ten takhle rozšířit samozřejmě nepůjde. A s vyjímkou toho serveru vážně těžko říct, na jakou smysluplnou aplikaci je potřeba víc než 2 GB paměti.
slim
Profil *
Ja chtělby mit svuj vlastni server třeba Vertrigo ale potrebuju vykonný a rychlý počitač.Tak vyrešil sklast počitač.Tak poradte mi s tou zakladni deskou pujde vona s procesorem a video kartou a ze všim tim?DIKY
Nox
Profil
imploder
Pro renderování třeba je každá stovka sesíťovaných počítačů málo :)

To už dneska nějaká hra žere i přes 2 GB RAM?
Podle Task manageru - asi ne, ale vůbec nevím, jestli mu mám věřit...navíc nebere jen hra, ale všechno co s ní běží, takže ikdyby brala 1,5 (to už je možné),
tak na vše ostatní zbyde jen 500MB a žádná rezerva

slim
Tvoje věty jsou čím dál tím méně česky. Doporučuji méně alkoholu a více úcty k těm, co tvoje posty musí číst
Joker
Profil
imploder
To mi nepřipadá jako dobrý nápad. Paměť se dá časem doplnit, ale jak bude moc pomalý procesor, tak ten takhle rozšířit samozřejmě nepůjde.
Teď už si tím tvrzením tak jistý nejsem, protože slim mezitím napsal, že tam chce mít i server.
Ale pokud by to mělo být na hry a věděl bych, že do toho nebudu moct investovat ani tu pětistovku na nové paměti, tak bych fakt asi ušetřil na procesoru a koupil víc paměti.

A s vyjímkou toho serveru vážně těžko říct, na jakou smysluplnou aplikaci je potřeba víc než 2 GB paměti.
No, asi takhle:
Počítač na kterém tohle píšu má aktuálně zhruba 1,4GB obsazené paměti a to na něm žádná hra neběží :-), vpodstatě jen "kancelářské" aplikace.
Takže pokud bych dnes kupoval nějaký "lepší" nový počítač, od kterého očekávám, že bude použitelný řekněme i za dva roky, dal bych mu 4GB RAM.
Str4wberry
Profil
Pokud se dá věřit Správci úloh ve Vistě, tak by ty 2 GB snad mohly stačit. Skoro se do toho vejdu se spuštěnými 4 prohlížeči, Windows XP a 7 ve virtuálním stroji, HTML editorem, grafickým editorem, IM klienty, WMP atd. Ovšem nevidím důvod, proč si za pár stovek nekoupit další 2 GB.
bohyn
Profil
slim
Zakladni deska: Urcite bych se poohlednul po novejsim chipsetu. i965 uz je cca 2 roky stary a momentalne bezi doprodej. Na zakladni desce nesetri, od te se odviji stabilita cele sestavy. iP45 je dobra volba. Intel® Skyberg BLKDP45SG iP45, ATX, DDR3 2800,-. Stoji priblizne to co ta tvoje
Pamet: DDR3 pameti uz v latencich dotahly DDR2 takze s ohledem do budoucna na dalsi rozsirovani bych dneska volil DDR3. Cenovy rozdil uz taky neni takovy abys kvuli tomu musel rozprodat organy (cca 300,- na 2GB modulu). Neni treba kupovat pameri s vyssim taktem nez ktery podporuje deska. Pretaktovavani se s provozem serveru moc neslucuje. 2GB DDR3-1333MHz Kingston 900,-. Velikost pameti si rozhodni podle financnich moznosti.
Graficka karta: Ac v grafikach se moc nevyznam, ale myslim ze ta predtim byla vykonejsi (9800GT). Pamet neni vsechno.
imploder
Profil
Hlavně když ušetříš na procesoru, tak až nebude stačit tak máš smůlu - nemůžeš si ho rozšířit jako paměť, musíš koupit nový a i tak to prostě není tak jednoduché. Že časem přestane právě na hry stačit procesor je víc než pravděpodobné - hry přece potřebujou rychlý procesor. Moc se v tom nevyznám, ale řekl bych že ne u všeho lepší grafika pomůže - lepší procesor prostě zlepší výkon všude, grafika jen na něco. A RAM když prostě stačí tak dál už je to jedno. U procesoru to není jedno nikdy.
Joker
Profil
imploder
Že časem přestane právě na hry stačit procesor je víc než pravděpodobné - hry přece potřebujou rychlý procesor.
S tou rychlostí procesoru to není tak žhavé. Skoro bych řekl, že stačí dobrá grafická karta a procesor rychlý tak, aby ji nebrzdil.
bohyn
Profil
Rekl bych ze dnesni hry nemaji moc problemy ani se soucasnymi low-endovymi C2D procesory. V dnesnich hrach (a nepochybne i budoucich) je trend prenaset zatez procesoru na grafickou kartu (treba PhysX, pred par lety T&L atd). Takze na hry IMHO co nejlepsi grafiku a procesor a pamet nejakou bude dostacovat. Narocnost her na posledni dve jmenovane komponenty se nebude dramaticky zvysovat protoze to brzdi konzole na ktere je vetsina her portovana (nebo naopak z konole na PC).
Nejvetsi brzda dnesnich PC je disk (to neplati jen pro hry). Situaci zlepsuji SSD, ale pokud zvazujes i server tak bych to radsi moc neriskoval. SSD jsou pomerne mlade a jak si povedou v zivotnosti se ukaze az casem. U CD se taky tvrdilo ze maji zivotnost 30 let (nebo vic?).
Werewolf
Profil
Když to tady čtu, je mi špatně! To já mám (řeknu jen základní údaje):

Procesor: AMD Duron 901 MHz

RAM: 512MB

Grafika: nVidia GeForce 64MB

HDD: 80GB

A v pohodě s tím utáhnu tři prohlížeče, IfranView, HTML editor, (asi) 5 oken průzkumníka a nějaké ty další traye jako např.: CloneCD Tray, AVG 8.0 Free Tray, QIP Infium a Pidgin....

Edit: ABG na AVG - překlep
Edit2:

Když hraju hru jako např. GTA San Andreas, jede mi v pohodě i se spuštěnou Operou, QIPem v trayi a Pidginem taky v trayi
Joker
Profil
Werewolf
GTA San Andreas je skoro 4 roky stará hra a ta uvedená sestava nesplňuje ani minimální požadavky.
Co znamená "v pohodě" záleží hodně na osobních pocitech (naříklad mně připadá u 3D hry jako "hranice hratelnosti" kolem 15fps, někdo jiný považuje pod 30fps za nehratelné... a mezi počítačem, který tutéž hru rozchodí na 15fps a na 30fps může být pořádný rozdíl)

Jinak na zaměstnání té uvedené sestavy stačí už spustit Windows XP (podle nastavení tak 190-250MB RAM) a nějakou dobu pracovat s pár záložkami v Opeře (aktuálně mi bere 223MB RAM)- jedna spuštěná aplikace a RAMka plná.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0