Autor Zpráva
Taps
Profil
Pokud bych se chtěl naučit nějaký z programovacíh jazyků, tak jaký byste mi doporučili. Jaký je podle vás nejjednodušší ?
Jan Tvrdík
Profil
Taps:
Záleží, na co ho chceš, tj. jaké aplikace s tím máš v plánu tvořit.
SwimX
Profil
Taps
Začínal jsem Pascalem (5.třída na základce) v 9 a na střední to byli Delphi z nich plynule do C++ (konzole, objektově) a nyní stojím na PHP a líbí se mi nejvíc. Člověk má svobodu v proměnných, ne žádné striktní typy, je dobře uplatnitelné...

Z mojí zkušenosti - Pascal ne :) Delphi eště jedou (strejda se tím pořád živí a úspěšně) nic méně asi bych se do nich už nepouštěl.
C++ nebo C# se určitě neztratí.
Šel bych do C# s ASP.NET a PHP - protože mě baví tvořit weby a takle by sem si na nich mohl eště víc vyhrát.
Timy
Profil
Taps
Nejjednodušší? Co takový Karel? :-)
srigi
Profil
Urcite zvol PHP, je to momentalne najlepsia volba pre zaciatocnikov (podobne ako kedysi BASIC). Navyse nie je kompilovany, takze jednoduche v nom "deployovat" zmeny.

Ak budes potrebovat tvorit desktopove aplikacie, zvol Javu (multiplatformna, striktne typova - naopak od PHP).
_es
Profil
JavaScript - ešte multiplatformovejší ako Java, ešte jednoduchší ako PHP :-)
bohyn
Profil
srigi
Ak budes potrebovat tvorit desktopove aplikacie, zvol Javu (multiplatformna, striktne typova - naopak od PHP).
Java je pomerne pomala (dan za multiplatformovos), pro desktop bych doporucil spis C++ (s Qt knihovnou funguje take na vice platformach) nebo C#. Rodina C jazyku je stalice na trhu, takze je to i jista "investice" do budoucna.

_es
JavaScript - ešte multiplatformovejší ako Java
Tim bych si nebyl tak jisty :) Myslis ze treba na AS/400 by JavaScript bezel? Java ano :)
_es
Profil
bohynMyslis ze treba na AS/400 by JavaScript bezel?
Z akého dôvodu by tam nemohol byť JavaScript funkčný?
To tam nie je v systéme nejaký prehliadač s JavaScriptom?
Keď už spomínaš Javu, tak sa dá použiť aj Rhino.
bohyn
Profil
_es
To tam nie je v systéme nejaký prehliadač s JavaScriptom?
Je to ciste serverove reseni takze prohlizec na stroji bez obrazovky a klavesnice je celkem zbytecny

Keď už spomínaš Javu, tak sa dá použiť aj Rhino.
Mas pravdu na Rhino sem zapomel
Jan Tvrdík
Profil
Taps:
Za sebe ti pro vývoj dektopových aplikací doporučuji C#, který považuji za velmi kvalitní jazyk s budoucností. Navíc k němu seženeš zdarma kvalitní IDE, což ti ve vývoji pomůže. Pokud se pro něj rozhodneš, tak doporučuji koupit Microsoft Visual C# 2008 pro studium.
srigi
Profil
Jan Tvrdík
Proti C# ale stoji to, ze to nie je 100% multiplatformna vec a clovek je "uvezneny" na Windowse. A podiel Linuxu pomaly stupa. Ak napr. na netbooku budem mat nainstalovany "nejaky Linux" a MONO mi program v .NET nerozbeha, program nespustim.

Ale to iba tak uvazujem.
Timy
Profil
srigi
Já myslím, že ve většině případů nevadí, že není multiplatformní. Navíc jak je na tom MONO? Jestli zvládá alespoň C# 2 (.NET 2), tak by neměl být problém převést program napsaný v C# 3 do C# 2 — novinky C# 3 jsou vesměs „jen“ syntaktickým cukrem, který by měl jít rozložit na C# 2. Ale opravdu nemám zdání, jestli vůbec nějaký takový konvertor existuje.

Jinak C# je fajn, ale na začátek nevím nevím, je to ryze objektový jazyk a pokud Taps vůbec neumí programovat, tak by s tím mohl mít problém.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tapse:
Doporučuji C# a JavaScript.


Reaguji na srigiho:
Záleží, co chce programovat a jak bude vybavená jeho cílová skupina.


Reaguji na Timyho:
Navíc jak je na tom MONO? Jestli zvládá alespoň C# 2 (.NET 2)
Údajně zvládá.

opravdu nemám zdání, jestli vůbec nějaký takový konvertor existuje
Stačí zkompilovat, syntaktický cukr se rozpustí a s ním i rozdíl mezi C# 2 a 3.
Timy
Profil
Chamurappi
Pravda :-).
Sqlitator
Profil *
Určitě začni s ASP.NET(C#) :)
blizz_boz
Profil
C#

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0