Autor Zpráva
had
Profil *
ahoj,

mám tu na opravě starší pc, ale stal se mi malý problém. nenámo proč při připojování napájecího kabelu ke zdroji se začal zkratovat, kabel smrděl, zdroj ne. stejný problém byl i při vypnutém zdroji a to i po vystřídání kabelů.

zkusil jsem jiné kabely, které už snad byly v pořádku a snažil jsem se ho nastartovat. ovšem nenačetl se monitor (bliká na něm zelená LEDka namísto aby svítila stále), takže nevidím nic.

ozve se trojí pípnutí desky - jedno dlouhé a dvě krátká, mezi prvním a těmi dvěmi je asi půl vteřiny pauza.
ozve se další pípnutí - jako když načte klasicky klávesnici (systém Win 98), poté zarachotí jako když nabíhá OS, ale tak po minutě a půl se vypne celý PC.

Jediná změna, co jsem provedl je, že jsem přesunul grafickou kartu z jednoho slotu PCI do jinýho.

Nevíte někdo, prosím, co by to tam mohlo dělat? Už sem fakt bezradnej, zkoušel jsem i přehodit jumpery na hardiscích, vytáhnout baterku z desky, vymazat bios (to mi poradili u providera ve firmě) za pomocí nějakého jumperu.

Díky za tipy, bojím se, abych kamarádovi něco neprovedl s tím pc...
Had
Joker
Profil
had
ozve se trojí pípnutí desky - jedno dlouhé a dvě krátká, mezi prvním a těmi dvěmi je asi půl vteřiny pauza.
Ta pípnutí jsou chybové kódy.
Zkuste někde splašit manuál od té desky (na webu je -skoro- všechno) a podívat se, co to znamená.
had
Profil *
no...jestli koukám správně a správně čtu, tak píšou, že to dělá baterie v základní desce (CMOS), je to reálný?
Joker
Profil
Reálný to je, ale asi by to nezpůsobilo takovouhle havárii... maximálně se při každém vypnutí počítače vyresetuje BIOS.

Takže se zdá, že za prvé nejde signál do monitoru. Zkusil bych přesunout grafiku do jiného slotu, nebo použít jinou grafiku.
had
Profil *
...kecám grafiku... kartu pro připojení monitoru, není PCI...nemám možnost ji zapojit do jinýho slotu...
had
Profil *
díky, už se mi to nějakým záhadným způsobem podařilo rozjet...ani nevím proč to zlobilo.... :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0