Autor Zpráva
Shady
Profil *
Posim poradte mi nejaky server do 40000.Chcy udělat webhosting ale hledam pořadný server hledal jsem v agen.cz divalse na všychni servery ale všude piše že server je pro použiti malych firem a server pro webhosting tam je jeden ale stoji 135000Kč
srigi
Profil
Shady
Nepozeraj na kecy pod produktom ale na kofiguraciu. Nasa spolocnost ma server s dvojjadrovym Operonom a 2xHDD a bezi na tom cca 100 domen. Na webhosting sa popozeraj po serveri s aspon quadcore a nech to ma aspon 4 pozicie pre HDD (RAID10). Vykon procesora nie je az taky dolezity, hlavne nech ma co najviac CPU jadier.
Mike8748
Profil
Shady
a co cekas ze takovej server za 40k bude umet? a kolik myslis ze na nej nacpes klientu?
proc si pro zacatek neporidis pronajatej server?
srigi
Profil
Trocha som guglil a napr. tu su celkom dobre servery HP.
srigi
Profil
Mike8748
S rozumnym Quadcore a RAID10 moze v pohode obsluzit aj 250 domen. Vyssie v mojom linku je vidiet, ze podobne servery su dostupne uz od 42k.
Mike8748
Profil
srigi
ja to vim. otazka je jestli to vi on.

takzy zalezi co na tech domenach bude. jakej webhosting bude nabizet. aby to neskoncilo tak ze bude nabizet za par korun desitky GB prostoru,....

proste je to o kvalite a co od toho clovek ocekava

jinak, ja za "vlastni server" dal kolem 20k, jede na tom kolem 40 webu a porad si myslim ze je to nevyuzitej stroj. (ale nestaram se, ja to neplatim :) )
Shady
Profil *
Tak mam hledat server 4 jadrovy s procesorem intel quadcore,4HDD Raid 10.A toho stače pro to aby provozovat webhosting?A když kupim ten server tak tam bude nejaky administračni system pro vzdalenu spravu serveru něco jako (PLESK Panel 9.0) na hostingu aspone.cz
srigi
Profil
Hardverovy RAID10 v tejto cenovej skupine nenajdes, ale SW RAID10 v pohode spravis na Linuxe (nejedna sa pritom o nijake "zkriplene" riesenie). Server sa bezne dodava bez SW (mi sme si tam hodili Debian 4.0 a vzdialena sprava je vykonavana pomocou SSH).
Shady
Profil *
Tak server ja už našel FSC Primergy TX150S6 Xeon UP 3065 ale nevim ja našel jeden server HP za stejnu cenu ma stejnu konfiguraciu misto na 2 CPU pomocte mi prosim co mam vybrat ?A prosim žyknete mi jaky je lepši operacni system Windows server 2008 nebo Linux?
Joker
Profil
Shady
A prosim žyknete mi jaky je lepši operacni system Windows server 2008 nebo Linux?
1. Jaké technologie na tom mají běhat (skripty na straně serveru, databáze,...)?
2. Na co máte admina / co umíte administrovat?

Takhle bez čehokoliv dalšího se dá leda říct, že Linux bude mít nižší (resp. žádné) pořizovací náklady.
Shady
Profil *
Tak že Windows server 2008 je lepši?
Joker
Profil
Tak že Windows server 2008 je lepši?
:-O Tohle vyplynulo z mého příspěvku? To ale vyžadovalo hodně čtení mezi řádky :-)

Co mé dotazy?
Shady
Profil *
Běhat tam bude všychno co běha na všech hostingach...php5,phpMyAdmin,RoundCube nebo SquirleMail,MySQL,WebFTP a takove ruzne věcy.Windows server 2008 je lepši za Linux nebo ne?
Shady
Profil *
Joker tak co žykneš co je lepši windows server 2008 nebo linux?nebo davaš jenom oatazky a ne odpovidaš?CO
Joker
Profil
Shady
Běhat tam bude všychno co běha na všech hostingach...php5,phpMyAdmin,RoundCube nebo SquirleMail,MySQL,WebFTP a takove ruzne věci (uf, jak někdo může napsat věcy?)
No, tohle jsou sice vcelku běžné věci, ale rozhodně bych netvrdil, že jsou všude :-)

Jinými slovy to má být řešení založené primárně na PHP + MySQL.
V tom případě bych preferoval Linux.

Windows server 2008 je lepši za Linux nebo ne?
Proč?
Shady
Profil *
Joker tak co žykneš co je lepši windows server 2008 nebo linux?nebo davaš jenom oatazky a ne odpovidaš?CO
Shady
Profil *
Joker tak co žykneš mi konečně co je lepši windows server 2008 nebo linux?Nebo ty jenom davaš otazky a odpovědi ne davaš?CO
bohyn
Profil
Shady
A prosim žyknete mi jaky je lepši operacni system Windows server 2008 nebo Linux?
Vecna otazka. Nekdo haji Win jini nedaji dopustit na Linux. Muj nazor je takovy, ze (SE)Linux je bezpecnejsi naproti tomu Win se daji snadneji nastavit. Jestli chces muzes si precist zajimavy clanek srovnavajici Win a Linux.
Pro kombinaci PHP + MySQL se nejcasteji pouziva Linux, nic ale nebrani tomu to mit na Win. "phpMyAdmin, RoundCube nebo SquirleMail, WebFTP a takove ruzne věcy" jsou nezavisle na operacnim systemu.
Joker
Profil
Shady
Jednou by to stačilo, ne?
Už jsem žyknul (ať už to znamená cokoliv) výše.
Odpovídám jen na otázky, na které si myslím, že mohu správně odpovědět. Jinak se ptám tak dlouho, až mám dost informací na to, abych si myslel, že mohu správně odpovědět :o)
Shady
Profil *
Jo joker promiň za to co napsal?ty napsal odpověď dřive něz ja ti to napsal.Diky za to co poradil a promiň.
jakubroz
Profil
tohle téma mě vcelku pobavilo, chceš dělat hosting a nevíš co koupit za server, co budeš nabízet, jak se to administruje...
Nechtěl bych být prvním klinetem :-(
Shady
Profil *
Ja vim co mam koupit ale je lepši zaptatse poraditse z lidi a zaptatse co oný otom mysly a pak už kupovat. :-D
Mike8748
Profil
Shady
jestli takovymhle stylem bude psana i stranka webhostingu, tak se maj lidi na co tesit

pro zajimavost, uvazoval si uz o tom kde ten server budes mit umistenej? protoze vetsina serverhousingu ma radsi rackovy servery, nez velky skrine (netvrdim ze ti skrin nevezmou, ale mozna budou chtit vic penez za to)
DJ Miky
Profil
protoze vetsina serverhousingu ma radsi rackovy servery, nez velky skrine (netvrdim ze ti skrin nevezmou, ale mozna budou chtit vic penez za to)

Jeden nejmenovaný Master Internet v tom rozdíly nedělá, pokud jim tam nedoneseš nějaký bigtower.
Mastodont
Profil
Shady
S touhle češtinou seženeš jedině bezdomovce a ti o hosting nestojí :-))
Shady
Profil *
Tak by hostoval server u Master Internet maji nizke ceny a velku kvalitu kamoš tam ma svuj server už 2 roky a zatim nic se nestalo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0